Gabon gospodarzem PNA 2017

Gabon gospodarzem PNA 2017
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: CAF

Afrykańska Federacja Piłkarska ogłosiła, że najbliższy turniej o miano najlepszej drużyny "Czarnego Lądu" odbędzie się w Gabonie.

Po tym jak Libia zrezygnowała z funkcji gospodarza PNA 2017 do ponownego wyścigu o organizację tej imprezy wystartowały Egipt, Gabon, Ghana oraz Algieria.  Ci pierwsi na parę miesięcy przed ogłoszeniem decyzji byli murowanymi faworytami do zorganizowania u siebie tego turnieju, ale ostatecznie wycofali swoją kandydaturę z powodu zamieszek w Kairze, w wyniku których śmierć poniosło kilkunastu kibiców Zamaleka i postanowili wspierać Algierczyków.

Wydawało się, że to właśnie "Lisy Pustyni" będą u siebie gościć za dwa lata najlepsze drużyny Afryki. Tymczasem CAF ogłosiła dzisiaj, że zbliżające się mistrzostwa "Czarnego Lądu" odbędą się w Gabonie. Ta decyzja jest sporym zaskoczeniem, ponieważ ten kraj wspólnie z Gwineą Równikową organizował tę imprezę w 2012 roku.

Przypominamy również, że "Czarne Pantery" zagrają w eliminacjach do PNA 2017, ale ich mecze grupowe nie będą liczone do punktacji i będą miały tylko i wyłącznie charakter towarzyski. Warto także wspomnieć, że termin rozpoczęcia i zakończenia 31. edycji turnieju nie jest jeszcze znany. 

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Newcastle United może wrócić po Milika Newcastle United może wrócić po Milika 5 goli w 9 minut. Dziś mija PIĘĆ lat od niesamowitego występu Lewandowskiego [WIDEO] 5 goli w 9 minut. Dziś mija PIĘĆ lat od niesamowitego występu Lewandowskiego [WIDEO] ANSA: Egzamin językowy Luisa Suáreza jednym wielkim oszustwem ANSA: Egzamin językowy Luisa Suáreza jednym wielkim oszustwem Juventus: Álvaro Morata już w Turynie. Testy medyczne czas zacząć Juventus: Álvaro Morata już w Turynie. Testy medyczne czas zacząć FIFA 21: Piłkarze z największym potencjałem w trybie kariery [TOP 20] FIFA 21: Piłkarze z największym potencjałem w trybie kariery [TOP 20] OFICJALNIE: Arsenal ma nowego bramkarza. Rúnar Alex Rúnarsson w Londynie OFICJALNIE: Arsenal ma nowego bramkarza. Rúnar Alex Rúnarsson w Londynie Bayern bardzo blisko pozyskania Sergiño Desta Bayern bardzo blisko pozyskania Sergiño Desta

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy