Gabriel Veron coraz bliżej Europy - szykuje się rekordowy transfer. Giganci walczą o perełkę z Brazylii

Gabriel Veron coraz bliżej Europy - szykuje się rekordowy transfer. Giganci walczą o perełkę z Brazylii fot. Palmeiras
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sport

Po transferach Viníciusa Júniora, Rodrygo Goesa czy Reiniera, następny w kolejce wśród Brazylijczyków występujących w ojczyźnie jest Gabriel Veron. 18-latka chcą mieć u siebie między innymi Manchester United i FC Barcelona - informuje „Sport”.

Chociaż nominalny prawoskrzydłowy dopiero we wrześniu 2020 roku skończył 18 lat, to już znacznie wcześniej wzbudzał zainteresowanie klubów z całej Europy. Palmeiras, świadome potencjału gracza, w dniu jego urodzin przedłużyło z nim współpracę do 2025 roku, a w dokumentacji znalazła się klauzula odstępnego o wartości 60 milionów euro.

Takiej kwoty nie zamierza płacić żaden z potencjalnych nabywców utalentowanego Brazylijczyka. Mimo wszystko wydaje się, że konieczne do jego zakupu będzie wyłożenie co najmniej 33 milionów euro. Celem pracodawcy zawodnika jest bowiem pobicie własnego rekordu sprzedażowego ustanowionego przy okazji odejścia Gabriela Jesusa do Manchesteru City za 32 miliony.

Najlepszy piłkarz Mistrzostw Świata 2019 do lat 17 ma papiery na wielkie granie. Jest szybki, obdarzony niebanalną techniką i posiada spore umiejętności strzeleckie. To wszystko sprawia, że już teraz pytają o niego Manchester United, Juventus czy Manchester United.

Na swoich radarach 18-latka ma również FC Barcelona, ale decyzja o ewentualnym transferze będzie musiała zostać podjęta przez nowego prezydenta klubu, już po wyborach. Tymczasem chętnych przybywa, a są to Olympique Lyon i Sevilla.

Wydaje się jednak, że grze o podpis Gabriela Verona finalnie wezmą udział giganci futbolu. Bo właśnie występy w ich barwach są pisane autorowi 10 trafień i pięciu asyst w 34 meczach dla Palmeiras.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Neymar podjął decyzję. Podpisanie umowy kwestią godzin Neymar podjął decyzję. Podpisanie umowy kwestią godzin FC Barcelona oburzona oświadczeniem UEFA. Katalończycy przygotowują odpowiedź FC Barcelona oburzona oświadczeniem UEFA. Katalończycy przygotowują odpowiedź André Onana może trafić do Premier League. Transfer wstrzymuje werdykt w sprawie dopingu André Onana może trafić do Premier League. Transfer wstrzymuje werdykt w sprawie dopingu Liga Mistrzów: Finał ostatecznie zostanie przeniesiony?! Wszystko przez ograniczenia wprowadzone przez Wielką Brytanię Liga Mistrzów: Finał ostatecznie zostanie przeniesiony?! Wszystko przez ograniczenia wprowadzone przez Wielką Brytanię 16-letni Polak z obiecanym debiutem w tym sezonie Serie A 16-letni Polak z obiecanym debiutem w tym sezonie Serie A Wisła Kraków: Polak następcą Hyballi?! Wisła Kraków: Polak następcą Hyballi?! Mladenović: Trochę brakowało, żeby Sá Pinto roz*ebał mi karierę Mladenović: Trochę brakowało, żeby Sá Pinto roz*ebał mi karierę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy