Galatasaray z alternatywą dla Przemysława Frankowskiego?! Myślą nad transferem z LaLigi

2025-02-07 15:35:51; Aktualizacja: 3 godziny temu
Galatasaray z alternatywą dla Przemysława Frankowskiego?! Myślą nad transferem z LaLigi Fot. Maciej Rogowski Photo / Shutterstock.com
Łukasz Grzywaczyk
Łukasz Grzywaczyk Źródło: Matteo Moretto [Relevo]

RC Lens odrzuciło pierwszą ofertę Galatasaray za Przemysława Frankowskiego. W międzyczasie Matteo Moretto z „Relevo” poinformował, że turecki klub myśli o sprowadzeniu Arnau Martíneza z Girony.

Przemysław Frankowski zdecydował się na kolejny krok w karierze. Reprezentant Polski chce zamienić RC Lens na Galatasaray, które złożyło za niego oficjalną ofertę w wysokości około siedmiu milionów euro wraz z bonusami. Ta jednak została odrzucona przez przedstawiciela Ligue 1. Negocjacje będą kontynuowane - przekazał jeszcze w piątek Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl.

Niedługo później na łamach „Relevo” pojawiła się informacja, że zespół prowadzony przez José Mourinho rozważa ściągnięcie Arnau Martíneza z Girony. Ewentualny zakup 21-letniego prawego obrońcy mógłby więc kolidować z przenosinami Frankowskiego. Zwłaszcza że za sprowadzenie Hiszpana mistrzowie Turcji musieliby wydać 14 milionów euro zawarte w klauzuli piłkarza.

Młodzieżowy reprezentant „La Furia Roja”, mogący występować też jako półprawy stoper, jest jednak szczęśliwy w Katalonii, gdzie rozgrywa udany sezon. Lider Süper Lig również nie zdecydował się jeszcze złożyć za niego formalnej propozycji - zaznaczył Matteo Moretto.

Martínez w trwającej kampanii zanotował trzy trafienia i tyle samo asyst w 26 meczach, często wybiegając na murawę z kapitańską opaską. Łącznie dla Girony rozegrał 149 spotkań.

Do niedawna defensor łączony był z przenosinami do FC Barcelony, której jest wychowankiem. Zainteresowanie nim wykazywało też Atlético Madryt.