Gareth Bale z szansami na pozostanie w Premier League. I to nie w Tottenhamie

Gareth Bale z szansami na pozostanie w Premier League. I to nie w Tottenhamie fot. Photo Works / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: El Chiringuito de Jugones

Szkoleniowiec Carlo Ancelotti wyraził poważne zainteresowanie możliwością sprowadzenia Garetha Bale'a do Evertonu - poinformował Eduardo Inda w programie „El Chiringuito de Jugones”.

Doświadczony skrzydłowy przeniósł się latem na zasadzie wypożyczenia z Realu Madryt do Tottenhamu. Walijczyk postanowił wykonać taki krok, ponieważ liczył na szybkie odbudowanie się w szeregach „Kogutów” po kompletnie nieudanym minionym sezonie.

31-letni zawodnik miał jednak spore problemy z odgrywaniem ważnej roli w szeregach londyńskiego klubu w początkowej fazie trwających rozgrywek z uwagi na problemy zdrowotne oraz zaległości treningowego.

Z tego względu Gareth Bale zaczął dopiero w drugiej części zmagań pojawiać się częściej na boisku i w rozegranych od tej pory meczach prezentował się całkiem nieźle. Dzięki temu może na chwilę obecną pochwalić się 14 zdobytymi bramkami w 30 występach.

Te liczby pokazują, że reprezentant Walii ma jeszcze sporo do zaoferowania na najwyższym poziomie. Mimo to „Królewscy” niechętnie podchodzą do pomysłu jego powrotu do zespołu i liczą na jego sprzedaż w trakcie letniego okna transferowego.

Aktualny mistrz Hiszpanii nie ma zbyt wygórowanych oczekiwań w stosunku do wysokości kwoty odstępnego za skrzydłowego, ale on sam bardzo wysoko się ceni z uwagi na obowiązujący kontrakt z Realem Madryt.

Dlatego drużyna z Półwyspu Iberyjskiego może w ostateczności zgodzić się na kolejne wypożyczenie z podzieleniem się kosztami utrzymania 31-latka, który na ostatnim roku umowy ma zainkasować 30 milionów euro.

Eduardo Inda przyznał w programie „El Chiringuito de Jugones”, że takim rozwiązaniem kwestii transferu Bale'a byłby Everton, o ile doświadczony zawodnik nie zechciałby ostatecznie zejść z wygórowanych wymagań finansowych.

Głównym zwolennikiem pozyskania Walijczyka przez „The Toffees” ma być Carlo Ancelotti.

Włoch miał okazję w przeszłości współpracować ze skrzydłowym w Realu Madryt w latach 2013-2015. Wówczas 31-latek prezentował się bardzo dobrze w zespole prowadzonym przez utytułowanego trenera, notując 39 bramek oraz 31 asyst w 92 występach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE] Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy