Gavi robił problemy na zgrupowaniu reprezentacji Hiszpanii. Sztab zaniepokojony

2023-03-29 22:48:54; Aktualizacja: 1 rok temu
Gavi robił problemy na zgrupowaniu reprezentacji Hiszpanii. Sztab zaniepokojony Fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Relevo.com

Członkowie sztabu reprezentacji Hiszpanii są zaniepokojeni ostatnim zachowaniem Gaviego na zgrupowaniu kadry narodowej - poinformowali Sergio Santos i Alfredo Matilla z Relevo.com.

Wychowanek Barcelony należy bez wątpienia do grona najlepiej rokujących młodych piłkarzy na świecie.

Ostatnie wydarzenia związane z pozbawienia go możliwości bycia pełnoprawnym członkiem pierwszego zespołu „Dumy Katalonii”, z powodu cofnięcia przez sąd nakazu zarejestrowania podpisanego przez niego kontraktu przez LaLigę, wpłynęły negatywnie na jego ogólne samopoczucie.

18-letni zawodnik dał temu wyraz w trakcie ostatniego zgrupowania reprezentacji Hiszpanii i to kilkukrotnie, budząc niepokój członków kadry.

Najpierw na jednym z pierwszych treningów popisał się kilkoma bardzo ostrymi wejściami. Spotkało się to ze stanowczą reakcją kapitana Álvaro Moraty, który zalecił młodszemu koledze ostrożniejszą grę, ponieważ może swoją agresywną postawą doprowadzić do kontuzji.

Gavi nie przejął się zbytnio skierowanymi do niego uwagami i po zajęciach odmówił udziału w cyklicznym przedsięwzięciu związany z rozdawaniem autografów, stwierdzając, że boli go głowa.

Z tego powodu został zastąpiony przez innego reprezentanta. W sumie na spotkaniu z kibicami pojawili się Dani Olmo, Rodri oraz José Gayà. Cała trójka zareagowała dość nerwowo na zachowanie pomocnika i niejako wymusiła na nim samodzielne wyjście do fanów, co potwierdzają materiały wideo opublikowane przez samą federację.

Na tym problemy wychowawcze się nie skończyły, ponieważ 18-letniemu zawodnikowi nie spodobało się wystawienie go na pozycji skrzydłowego przez selekcjonera Luisa de la Fuente na mecz przeciwko Norwegii (3:0), o czym otwarcie powiedział w rozmowie z mediami.

Opiekun „La Furia Roja” nie mógł wobec takiego zachowania podopiecznego przejść obojętnie i w ramach utemperowania jego zapędów posadził go na ławce rezerwowych w przegranym starciu ze Szkocją (0:2), wpuszczając go na boisko dopiero na ostatnie minuty spotkania.

Przedstawiciele federacji wyrazili nadzieję, że przy okazji następnego zgrupowania Gavi wykaże się większą otwartością w stosunku do kolegów z zespołu narodowego i posłuszeństwem w stosunku do decyzji podejmowanych przez selekcjonera. W przeciwnym razie może zostać pozbawiony możliwości gry w reprezentacji dowodzonej przez de la Fuente.