Gdzie podział się Łukasz Teodorczyk? Polak w ostatnich latach nie gra prawie wcale

Gdzie podział się Łukasz Teodorczyk? Polak w ostatnich latach nie gra prawie wcale fot. Photografeus / Shutterstock.com
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: Transfery.info

Kariera Łukasza Teodorczyka to w ostatnim czasie nieprzerwane pasmo porażek. W ciągu trzech lat, uzbierał łącznie nieco ponad 1000 minut gry.

Nie ulega wątpliwości, że Łukasz Teodorczyk najlepsze lata kariery ma już za sobą. Nie dał rady dobrze wykorzystać swoich pięciu minut w europejskiej piłce, a kolejnym jego krokiem może być powrót do Ekstraklasy i spokojne dogranie do emerytury.

Świetny sezon 2016/2017 spędzony w Belgii był przełomowym, pod względem częstotliwości grania i regularności trafiania do siatki. Jak się później brutalnie okazało, również ostatnim. Decyzja o wypożyczeniu do Anderlechtu była nieoczekiwanym strzałem w dziesiątkę. Po odejściu z Lecha Poznań, Teodorczyk w Dynamie Kijów siedział na ławce, a bramki zdobywał głównie po wejściach w końcówce spotkania. Podobną rolę miał pełnić po przenosinach do Belgii, jednak Polak zaskoczył wszystkich swoją wybitną skutecznością. Sezon 2016/2017 zakończył z 20 ligowymi trafieniami, koroną króla strzelców i trofeum za krajowe mistrzostwo.

Oczarowany grą Teodorczyka Anderlecht postanowił go wykupić, z nadzieją na spory zarobek w przyszłości. Napastnik nie nawiązał już więcej do swoich poprzednich występów i w kolejnej kampanii zdobył dziesięć bramek.

30-latek był zdeterminowany do spróbowania swoich sił na wyższym poziomie. W sierpniu 2018 roku trafił do włoskiego Udinese, gdzie rozpoczął się jego najgorszy okres w profesjonalnej karierze.

Liczby Teodorczyka na papierze nie wyglądają źle. 30 spotkań rozegranych na przestrzeni dwóch lat w Serie A to solidny wynik, jednak zdecydowanie gorzej prezentuje się to w przeliczeniu na minuty. Od rozpoczęcia sezonu 2018/2019 Polak uzbierał łącznie 1055 minut gry, co przełożyło się na dwa gole i asystę.

Gdzie poszukiwać przyczyn aż tak gwałtownego zjazdu Teodorczyka? Na częstotliwość jego występów w ostatnich latach wpływać mogą trapiące go urazy. Problemy z przepukliną wykluczyły go z gry na niemal połowę sezonu 2018/2019. Później pauzował także z uwagi na stłuczenie kolana i bóle mięśniowe.

W obecnej kampanii Teodorczyk stale znajduje się poza kadrą Udinese, które nie zgłosiło go nawet do rozgrywek ligowych. Kontrakt z klubem obowiązuje do czerwca 2022 roku i nie zostanie przedłużony.

Kolejnym krokiem w karierze napastnika może być powrót do Polski. Pojawiły się już na ten temat pierwsze plotki.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Puchar Polski: Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe [OFICJALNIE] Puchar Polski: Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe [OFICJALNIE] PSG: Siedmiu piłkarzy na liście do odejścia PSG: Siedmiu piłkarzy na liście do odejścia „Dostaję groźby śmierci”. Romain Molina i trudna sztuka zmieniania piłki na lepsze „Dostaję groźby śmierci”. Romain Molina i trudna sztuka zmieniania piłki na lepsze Kacper Kozłowski w Premier League już zimą?! Kacper Kozłowski w Premier League już zimą?! Dominic Calvert-Lewin łączony z transferem. Miałby być nową ofensywną gwiazdą zespołu Dominic Calvert-Lewin łączony z transferem. Miałby być nową ofensywną gwiazdą zespołu Raków Częstochowa: Nowy kandydat na następcę Marka Papszuna Raków Częstochowa: Nowy kandydat na następcę Marka Papszuna Prezes Rakowa Częstochowa: Marek Papszun sam musi ocenić, czy Legia Warszawa jest dzisiaj lepszym miejscem do pracy... Prezes Rakowa Częstochowa: Marek Papszun sam musi ocenić, czy Legia Warszawa jest dzisiaj lepszym miejscem do pracy...

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy