Geoffrey Kondogbia może wrócić do Serie A

2021-12-23 12:51:34; Aktualizacja: 2 lata temu
Geoffrey Kondogbia może wrócić do Serie A Fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: CalcioMercato.com | Il Secolo XIX

Geoffrey Kondogbia znalazł się w kręgu zainteresowań Genoi, o czym informują CalcioMercato.com oraz „Il Secolo XIX”.

Andrij Szewczenko jest trenerem Genoi od połowy listopada. Kiedy był zatrudniany, klubowe władze liczyły, że odmieni obraz gry zespołu. Do tej pory jednak wspomniana ekipa radzi sobie słabo i jak na razie w siedmiu meczach ligowych wywalczyła raptem dwa punkty.

Wszystko wskazuje na to, że zimą ma dojść do niemałej rewolucji kadrowej, której ofiarą może paść między innymi Aleksander Buksa, o czym pisaliśmy wcześniej. Okazuje się też, że w kręgu zainteresowań znalazło się kilka ciekawych nazwisk. Na liście są między innymi Amin Younes, Samu Castillejo oraz Matías Vecino.

Okazuje się jednak, że to niejedyne nazwiska łączone z przenosinami do zespołu prowadzonego przez Szewczenkę. Tak przynajmniej twierdzą dziennikarze CalcioMercato.com oraz „Il Secolo XIX”. Ich zdaniem możemy być świadkami ciekawego powrotu na Półwysep Apeniński.

Na celowniku „Grifoni” znalazł się Geoffrey Kondogbia, czyli były gracz Interu Mediolan. Defensywny pomocnik, który jest związany z Atlético Madryt, nie ma pewnego miejsca w zespole i pełni raczej rolę rezerwowego.

W Genoi jego sytuacja mogłaby natomiast ulec znacznej poprawie, bo tam wzmocnienie środka pola to priorytet i 28-latek nie musiałby raczej martwić się o regularne występy. Ponadto byłoby to istotne wzmocnienie w kontekście walki o utrzymanie. Obecnie wspomniany zespół plasuje się w tabeli na osiemnastym miejscu i ma pięć punktów straty do bezpiecznej lokaty, którą zajmuje Spezia Calcio.

Kondogbia, którego umowa z mistrzem Hiszpanii jest ważna do 30 czerwca 2024 roku, rozegrał w tym sezonie łącznie 18 spotkań.