Gerard Piqué tłumaczy się z oskarżeń o korupcję. „Jedyną nielegalną rzeczą jest wyciek rozmowy do prasy”

Gerard Piqué tłumaczy się z oskarżeń o korupcję. „Jedyną nielegalną rzeczą jest wyciek rozmowy do prasy” fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: Gerard Piqué [Twitch]

Gerard Piqué znalazł się na cenzurowanym po tym, jak do sieci wyciekły taśmy z udziałem jego i prezesa hiszpańskiej federacji. Z ich rozmów wynika, że defensor FC Barcelony zarabia kilka milionów euro rocznie na organizacji Superpucharu Hiszpanii w Arabii Saudyjskiej. 35-latek zabrał głos.

Od 2020 roku mecze o Superpuchar Hiszpanii odbywają się w Arabii Saudyjskiej, natomiast w poniedziałek dziennik „El Confidencial” ujawnił szczegóły podpisanej w 2019 roku umowy.

Okazuje się, że czynny udział w rozmowach kontraktowych brał defensor FC Barcelony Gerard Piqué, który znacząco wpłynął na powodzenie negocjacji. Wraz z prezesem hiszpańskiej federacji piłkarskiej Luisem Rubialesem naciskał, aby na konto związku sportowego przelano 24 miliony euro za organizację turnieju w Azji. Sam piłkarz miał na mocy tej transakcji otrzymywać kilka milionów euro rocznie.

Cała sprawa wywołała w Hiszpanii ogromną burzę medialną, na którą zdecydowanie zareagował Piqué. Do oskarżeń odniósł się na platformie streamingowej Twitch.

- Jedyną nielegalną rzeczą, jaką zrobiono w tej sprawie, jest wyciek rozmowy do prasy. Nie trzeba być bardzo mądrym, żeby wiedzieć, kto za tym stoi. Ta wiadomość wypłynęła już w 2019 roku, popatrzcie w archiwum. I wtedy to nie była sensacja. Zrobiła się nią po wycieku rozmowy.

- Zdaję sobie sprawę, że nie jest to normalne, że gracz angażuje się w tego typu biznes, ponieważ dopóki nie przejdzie na emeryturę, nie poświęca się innym rzeczom. Dobrze się bawię I dlatego robię to od lat. Mógłbym spędzić całe życie, leżąc na kanapie. Jestem bardzo wymagający od siebie i jak coś robię, to robię to dobrze.

- Dam przykład. Superpuchar Hiszpanii w starym formacie, wygenerował 120 000 euro zysku. Teraz generuje 40 milionów. Dużo pieniędzy trafia do klubów z niższych lig, do kobiet. Nigdy w życiu nie przestanę robić czegoś, bo ktoś coś powie. Nigdy nie podejmę decyzji w zależności od tego, co pomyślą inni – powiedział Piqué.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz zostanie zwolniony?! Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz zostanie zwolniony?! OFICJALNIE: Mateusz Morawiecki z komunikatem. Zaprzeczył sam sobie - premii jednak NIE BĘDZIE! OFICJALNIE: Mateusz Morawiecki z komunikatem. Zaprzeczył sam sobie - premii jednak NIE BĘDZIE! OFICJALNIE: Tomasz Neugebauer opuścił Lechię Gdańsk OFICJALNIE: Tomasz Neugebauer opuścił Lechię Gdańsk Nie, to nieprawda. Chorwaci oczywiście zarabiają na grze w reprezentacji Nie, to nieprawda. Chorwaci oczywiście zarabiają na grze w reprezentacji Premier Mateusz Morawiecki potwierdza premie dla piłkarzy. „Te pieniądze im się należą” Premier Mateusz Morawiecki potwierdza premie dla piłkarzy. „Te pieniądze im się należą” Gabriel Martinelli celem giganta?! Szansa na transfer latem 2023 roku Gabriel Martinelli celem giganta?! Szansa na transfer latem 2023 roku OFICJALNIE: Alberto Gilardino pogodził Nenada Bjelicę i Claudio Ranieriego. Przynajmniej na razie OFICJALNIE: Alberto Gilardino pogodził Nenada Bjelicę i Claudio Ranieriego. Przynajmniej na razie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy