Gęsta atmosfera w Bayernie Monachium. Manuel Neuer skonfliktowany z trenerem

Gęsta atmosfera w Bayernie Monachium. Manuel Neuer skonfliktowany z trenerem fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Kicker

Atmosfera w Bayernie Monachium nie należy do najlepszych. Manuel Neuer swoją niedawną wypowiedzią rozzłościł władze klubu. Jak się okazuje, legendarny bramkarz popadł w konflikt również z Julianem Nagelsmannem - relacjonuje „Kicker”.

36-letni bramkarz boryka się obecnie z kontuzją, którą doznał podczas zimowego urlopu. Z tego powodu kapitan Bayernu Monachium nie pojawi się już w tym sezonie na boisku, co zmusiło działaczy do pozyskania nowego golkipera. Wybór padł finalnie na Yanna Sommera.

Kilka dni temu Neuer zabrał w końcu publicznie głos po raz pierwszy od feralnego wypadku. 117-krotny reprezentant Niemiec opisał w rozmowie z „The Athletic” swoje odczucia dotyczące urazu, lecz na tym nie skończył.

Dziesięciokrotny mistrz Bundesligi poruszył delikatną sprawę zwolnienia wieloletniego trenera bramkarzy - Toniego Tapalovicia. 42-latek opuścił Allianz Arena z poważnymi zarzutami. Niemiec miał przekazywać poufne informacje właśnie Neuerowi, który dzielił się potem nimi w szatni.

Wywiad mistrza świata z 2010 roku spotkał się z natychmiastową reakcję władz klubu. Prezydent Bayernu, Olivier Kahn, określił zachowanie 36-latka mianem „niegodnego kapitana”.

Jak podaje „Kicker”, to nie koniec wewnętrznych problemów giganta z Bawarii. 

Odejście Tapalovicia to w głównej mierze decyzja Juliana Nagelsmanna. Fakt ten oczywiście nie spodobał się Neuerowi, który od początku nie potrafi złapać nici porozumienia z młodym szkoleniowcem.

Głównym powodem konfliktu ma być jednak traktowanie jako głównego przedstawiciela drużyny Joshuy Kimmicha. Opiekun „Die Roten” informacje przekazuje głównie pomocnikowi, pomijając przy tym właśnie weterana.

Co więcej, pewne obiekcje wobec Nagelsmanna wyraża również Thomas Müller, a więc kolejna arcyważna postać w szatni 32-krotnych mistrzów kraju.

„Kicker” podkreśla, że wcześniej w nie najlepszych stosunkach z trenerem pożegnał się z klubem Robert Lewandowski.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dani Ceballos: Jeśli tak nie będzie, to „bardzo dziękuję” i pójdę dalej swoją drogą Dani Ceballos: Jeśli tak nie będzie, to „bardzo dziękuję” i pójdę dalej swoją drogą Cristiano Ronaldo: Za cztery lub pięć lat saudyjska liga będzie czwartą lub piątą na świecie Cristiano Ronaldo: Za cztery lub pięć lat saudyjska liga będzie czwartą lub piątą na świecie Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Dele Alli zniknął Dele Alli zniknął Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy