Gianluigi Buffon podpisał. Wielki powrót [OFICJALNIE]

Gianluigi Buffon podpisał. Wielki powrót [OFICJALNIE] fot. LiveMedia / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Parma

Gianluigi Buffon zasilił szeregi Parmy.

Doświadczony bramkarz poinformował w maju, że nie przedłuży wygasającego kontraktu z Juventusem i w przeciągu kolejnych kilku tygodni podejmie decyzję o kontynuowaniu lub zakończeniu kariery.

W międzyczasie 43-letni zawodnik otrzymał szereg zapytań i propozycji ze strony różnych włoskich oraz zagranicznych klubów, które skłoniły go do dalszych występów na zawodowym poziomie.

Spośród nich najbardziej kuszącą ofertę Gianluigiemu Buffonowi przedstawiła Parma, w której rozpoczynał swoją seniorską przygodę z futbolem i reprezentował jej barwy w latach 1994-2001 przed przenosinami do „Starej Damy”.

Były reprezentant Włoch, który rzekomo marzy o powrocie do kadry na Mistrzostwa Świata w 2022 roku jako opcja numer trzy, związał się z „Ducali” do 30 czerwca 2023 roku.

Doświadczony bramkarz będzie starał się pomóc macierzystemu zespołowi wywalczyć szybki powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej w kraju w nadchodzącym sezonie, co mogłoby mu pozwolić pobić rekord Paolo Maldiniego, z którym zanotował wspólnie występy w 24 kampaniach na poziomie Serie A.

Buffon w trackie swojego poprzedniego pobytu w Parmie wywalczył z nią Puchar UEFA, obecnie Liga Europy (1998/1999), Puchar (1998/1999) i Superpuchar Włoch (1999).

Później sięgał wielokrotnie po te dwa ostatnie trofea z Juventusem, z którym świętował także zdobycie dziesięciu mistrzostw kraju.

43-latek wystąpił w 14 meczach w poprzednich rozgrywkach i zachował w nich 6 czystych kont. W przeszłości zanotował on też roczny epizod związany z pobytem w Paris Saint-Germain.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro Mistrzostwa Świata: Brazylia osłabiona. Dwóch piłkarzy zakończyło udział w turnieju [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Brazylia osłabiona. Dwóch piłkarzy zakończyło udział w turnieju [OFICJALNIE] Czesław Michniewicz: Statystyki nie mają żadnego znaczenia Czesław Michniewicz: Statystyki nie mają żadnego znaczenia

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy