Gianluigi Buffon z ambitnym planem na koniec kariery. Chce wrócić do reprezentacji Włoch!

Gianluigi Buffon z ambitnym planem na koniec kariery. Chce wrócić do reprezentacji Włoch! fot. Paolo Bona / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Fabrizio Romano

Gianluigi Buffon liczy na otrzymanie powołania do reprezentacji Włoch na Mistrzostwa Świata w 2022 roku - przekonuje Fabrizio Romano.

43-letni zawodnik znajduje się już o krok od nawiązania współpracy z Parmą.

Legenda Juventusu nie narzekała w ostatnich tygodniach na brak zainteresowania ze strony wielu europejskich klubów i spośród nadesłanych ofert najbardziej kusząca okazała się dla niego ta nadesłana przez zespół, w którym po raz pierwszy zaprezentował się światu na seniorskim poziomie.

„Ducali” będą w nadchodzących rozgrywkach występować w Serie B. Ten fakt nie przeszkadza jednak Gianluigiemu Buffonowi, który zamierza awansować z rodzimą drużyną do krajowej elity i jeszcze w niej rywalizować.

Fabrizio Romano przekonuje, że doświadczony bramkarz podpisze dwuletni kontrakt z Parmą, ponieważ postawił przed sobą jeszcze jeden bardzo ambitny cel związany z udziałem w Mistrzostwach Świata w 2022 roku.

43-latek chce pojechać na turniej odbywający się w Katarze w charakterze trzeciego bramkarza reprezentacji Włoch.

Buffon zanotował w narodowych barwach 176 występów, które okrasił wywalczeniem tytułu najlepszego zespołu globu w 2006 roku. Ostatni mecz w „Squadra Azzura” rozegrał w marcu 2018 roku przeciwko Argentynie (0:2).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz zostanie zwolniony?! Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz zostanie zwolniony?! OFICJALNIE: Mateusz Morawiecki z komunikatem. Zaprzeczył sam sobie - premii jednak NIE BĘDZIE! OFICJALNIE: Mateusz Morawiecki z komunikatem. Zaprzeczył sam sobie - premii jednak NIE BĘDZIE! OFICJALNIE: Tomasz Neugebauer opuścił Lechię Gdańsk OFICJALNIE: Tomasz Neugebauer opuścił Lechię Gdańsk Nie, to nieprawda. Chorwaci oczywiście zarabiają na grze w reprezentacji Nie, to nieprawda. Chorwaci oczywiście zarabiają na grze w reprezentacji Premier Mateusz Morawiecki potwierdza premie dla piłkarzy. „Te pieniądze im się należą” Premier Mateusz Morawiecki potwierdza premie dla piłkarzy. „Te pieniądze im się należą” Gabriel Martinelli celem giganta?! Szansa na transfer latem 2023 roku Gabriel Martinelli celem giganta?! Szansa na transfer latem 2023 roku OFICJALNIE: Alberto Gilardino pogodził Nenada Bjelicę i Claudio Ranieriego. Przynajmniej na razie OFICJALNIE: Alberto Gilardino pogodził Nenada Bjelicę i Claudio Ranieriego. Przynajmniej na razie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy