Giorgio Chiellini: To nie jest drużyna

2021-08-29 15:23:59; Aktualizacja: 2 lata temu
Mateusz Michałek Źródło: Calciomercato.it

W trakcie sobotniego meczu Serie A Juventusu z Empoli Giorgio Chiellini jednoznacznie ocenił postawę turyńczyków.

Tydzień temu Juventus rozpoczął sezon ligowy od remisu z Udinese 2:2. Jak się okazało, druga kolejka była dla drużyny Wojciecha Szczęsnego jeszcze mniej udana. Wczoraj jej rywalem było Empoli, a więc beniaminek rozgrywek. Goście objęli prowadzenie w 21. minucie za sprawą trafienia Leonardo Mancuso i nie oddali go już do końca spotkania, wygrywając 1:0.

Chiellini siedział na ławce rezerwowych. W pewnym momencie meczu telewizyjne kamery uchwyciły jego krótką wymianę zdań z prowadzącym Juventus Massimiliano Allegrim. O ile szkoleniowiec, jak to często bywa w trakcie spotkań, zasłonił swoje usta, Chiellini tego nie zrobił.

„To nie jest drużyna” - miał powiedzieć lakonicznie 37-letni środkowy obrońca Juventusu.

Teraz przerwa na mecze reprezentacji. Już po niej, dokładnie 12 września, turyńczycy zmierzą się z Napoli. Dwa dni później rozpoczną oni z kolei rywalizację w fazie grupowej Ligi Mistrzów od starcia z Malmö FF. W grupie H są jeszcze Chelsea oraz Zenit.