Girondins de Bordeaux w opałach. Główny udziałowiec wycofał się z finansowania klubu [OFICJALNIE]

Girondins de Bordeaux w opałach. Główny udziałowiec wycofał się z finansowania klubu [OFICJALNIE]
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Girondins Bordeaux

King Street podjęło decyzję o wycofaniu się z finansowania Girondins de Bordeaux, co oczywiście może oznaczać spore problemy dla tego utytułowanego francuskiego klubu.

Obecny sezon jest dla Girondins de Bordeaux wyjątkowo nieudany. Na pięć kolejek przed końcem zespół plasuje się w ligowej tabeli dopiero na szesnastym miejscu i nadal nie może być pewny utrzymania.

Choć ekipa prowadzona przez Jeana-Louisa Gasseta przegrała cztery kolejne mecze, w tej chwili nie jest to jej największy problem. Zdecydowanie gorsze informacje napływają od osób zarządzających podmiotem.

Klub poinformował w czwartkowe popołudnie, że z finansowania klubu postanowił wycofać się główny udziałowiec, a więc amerykańska firma inwestycyjna, King Street.

W tej sprawie został wydany zresztą specjalny komunikat. Poniżej prezentujemy jego treść.

„Chociaż FC Girondins de Bordeaux jest w trudnej sytuacji związanej z kryzysem wywołanym pandemią COVID-19, to King Street, a więc główny akcjonariusz klubu, postanowił wycofać się z finansowania tak obecnie, jak i na przyszłość. Firma zainwestowała łącznie w podmiot 46 milionów euro” - czytamy w komunikacie prasowym.

Na ten moment ciężko ferować, jaka będzie przyszłość klubu. Pewne jest z kolei, że w tej chwili zostanie on objęty ochroną sądu gospodarczego. Od teraz rozpoczną się poszukiwania kogoś, kto uratuje klub.

King Street przejęło klub w listopadzie 2018 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Robert Lewandowski strzelił więcej niż się spodziewano. Znaleziono jego gole w... A-Klasie Robert Lewandowski strzelił więcej niż się spodziewano. Znaleziono jego gole w... A-Klasie Endrick za 100 milionów euro?! Palmeiras chce pokrzyżować gigantom plany Endrick za 100 milionów euro?! Palmeiras chce pokrzyżować gigantom plany Paulo Dybala: Ruszyła ofensywa. Zastąpi gwiazdę w Premier League?! Paulo Dybala: Ruszyła ofensywa. Zastąpi gwiazdę w Premier League?! Adama Traoré opóźnia transfer do Tottenhamu. Liczy jeszcze na zwrot akcji! Adama Traoré opóźnia transfer do Tottenhamu. Liczy jeszcze na zwrot akcji! Transfery - Relacja na żywo [27/01/2022] Transfery - Relacja na żywo [27/01/2022] POTWIERDZONE: Zenit przeprowadza bardzo duży transfer. 20 milionów euro na stole! POTWIERDZONE: Zenit przeprowadza bardzo duży transfer. 20 milionów euro na stole! OFICJALNIE: Wilfried Bony wraca do gry w piłkę. Jego wybór budzi kontrowersje OFICJALNIE: Wilfried Bony wraca do gry w piłkę. Jego wybór budzi kontrowersje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy