Giroud i Pedro mogą odejść z Chelsea już zimą

Giroud i Pedro mogą odejść z Chelsea już zimą
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: The Telegraph

Jak pisze „The Telegraph”, Olivier Giroud i Pedro już zimą mogą pożegnać się z Chelsea.

Kontrakty obu zawodników z „The Blues” są ważne tylko do 30 czerwca 2020 roku. Ich przygoda z angielskim zespołem może jednak dobiec końca już zimą. Obaj nie występują bowiem ostatnio regularnie w barwach Chelsea. Otwarci na wcześniejsze rozstanie mogą być zarówno działacze londyńskiego klubu, jak i zawodnicy.

Zdaniem brytyjskich dziennikarzy do zmiany barw może dążyć szczególnie Giroud. 33-letni napastnik nie chce bowiem stracić miejsca w reprezentacji Francji przed Euro 2020. W tym sezonie zanotował on tymczasem sześć występów, spędzając na murawie tylko 211 minut.

Giroudem interesuje się kilka klubów z Francji. Jeśli chodzi o Premier League, w jego kierunku spoglądają Crystal Palace oraz West Ham.

Decydujące w kontekście przyszłości Girouda i Pedro mogą okazać się sytuacja kadrowa i liczba kontuzji w Chelsea w najbliższych tygodniach, a także decyzja Trybunału Arbitrażowego do spraw Sportu odnośnie zakazu transferowego nałożonego na klub. Jeśli nie zostanie on skrócony i zimą „The Blues” nie będą mogli rejestrować nowych zawodników, nie wydaje się, by Frank Lampard zgodził się na osłabienie drużyny. Z drugiej strony - obaj piłkarze i tak nie odgrywają w niej obecnie kluczowych ról.

„The Telegraph” dodaje, że niepewna jest również przyszłość w Chelsea Marcosa Alonso.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy