Głos z PZPN-u o wyborze nowego selekcjonera. „Sądzę, że to rozstrzygnie się między tą dwójką”

Głos z PZPN-u o wyborze nowego selekcjonera. „Sądzę, że to rozstrzygnie się między tą dwójką” fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: TVP Sport

Wiceprezes Mieczysław Golba przyznał w rozmowie z Piotrem Kamienieckim na Sport.TVP.pl, że nowy selekcjonerem reprezentacji Polski zostanie Michał Probierz lub Jan Urban.

Polski Związek Piłki Nożnej podejmie w najbliższym czasie decyzję o zatrudnieniu następcy zwolnionego Fernando Santosa na stanowisku selekcjonera reprezentacji narodowej.

Obecnie wszystko wskazuje na to, że będzie nim jeden z rodzimych szkoleniowców. Największe szanse daje się Markowi Papszunowi, Michałowi Probierzowi i Janowi Urbanowi.

Wiceprezes Mieczysław Golba przyznał w rozmowie z Piotrem Kamienieckim na Sport.TVP.pl, że ma w tym gronie swoich dwóch faworytów.

- Michał Probierz, Jan Urban i Marek Papszun. To trzy nazwiska, które wchodzą w grę. W ich kontekście toczy się najwięcej rozmów. W przeszłości były jakieś rozmowy z Jerzym Brzęczkiem. Przewijał się też temat Adama Nawałki. Najlepiej skupić się jednak na trzech - zaczął.

- Każdy ma plusy i minusy oraz swój dorobek i doświadczenie. Moim zdaniem należałoby wybierać pomiędzy Urbanem i Probierzem. Papszun zbudował Raków, przechodził przez niższe klasy rozgrywkowe, ale uważam, że wspomniana dwójka ma ciekawszą przeszłość. Sądzę, że skupimy się właśnie na Probierzu i Urbanie, choć nie mogę ręczyć za to, co będą sądzili inni koledzy z zarządu - kontynuował.

- Probierz zmieniłby rolę w naturalny sposób, bo pracuje w PZPN i odpowiada za reprezentację młodzieżową. Mógłby wprowadzić trochę świeżej krwi, bo ma bardzo dobre rozeznanie w kontekście młodszych zawodników. Oglądał także kadrę do lat 19, gdzie nie brakuje potencjału. To juniorzy, którzy doskonale radzą sobie z rówieśnikami z Europy. Urban to także trener z dość dużym dorobkiem. Mocno go cenimy. Sądzę, że wszystko rozstrzygnie się właśnie między nim i Probierzem. Być może dojdzie do tego Papszun. Wydaje mi się, że we wtorek wieczorem, po rozmowach prezydium, będziemy wiedzieli więcej - dodał.

Nie tak dawno przedstawiciel związku przekonywał, że w jego strukturach brakuje jednomyślności w kwestii zwolnienia portugalskiego selekcjonera. On sam optował nawet nad kontynuowaniem z nim współpracy.

W takich okolicznościach widać, że koledzy niespecjalnie liczą się z jego zdaniem, ale być może w sprawie wyboru nowego opiekuna „Biało-Czerwonych” podzielą prezentowane przez niego stanowisko.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tite o krok od powrotu na ławkę trenerską. Możliwa hitowa roszada Tite o krok od powrotu na ławkę trenerską. Możliwa hitowa roszada Real Madryt wytypował następcę Carlo Ancelottiego. Wymarzona przeprowadzka latem 2024 roku Real Madryt wytypował następcę Carlo Ancelottiego. Wymarzona przeprowadzka latem 2024 roku Dalszy ciąg rewolucji. Co oznacza uchwalenie regulaminu agentów piłkarskich PZPN? Dalszy ciąg rewolucji. Co oznacza uchwalenie regulaminu agentów piłkarskich PZPN? Konrad Michalak z ładną bramką przeciwko Al-Nassr [WIDEO] Konrad Michalak z ładną bramką przeciwko Al-Nassr [WIDEO] Obrzydliwy transparent kibiców Panathinaikosu [WIDEO]. Opóźnione derby Aten Obrzydliwy transparent kibiców Panathinaikosu [WIDEO]. Opóźnione derby Aten „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce piłkarzy z najmocniejszym strzałem w EA Sports FC 24. Tak wygląda TOP 17! Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce piłkarzy z najmocniejszym strzałem w EA Sports FC 24. Tak wygląda TOP 17!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy