Głośny transfer Manchesteru United upadł. UEFA nie pozwala

2024-06-20 00:10:15; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Głośny transfer Manchesteru United upadł. UEFA nie pozwala Fot. Thomas McAtee / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Theathletic.com | Fabrizio Romano

Transfer Jeana-Claira Todibo z OGC Nice do Manchesteru United jest praktycznie przekreślony. Wszystko z powodu zasad UEFA - donoszą Fabrizio Romano i Theathletic.com.

Manchester United rozglądał się od dłuższego czasu za następcą Raphaëla Varane'a. Nowe władze klubu zdecydowały się nie przedłużać kontraktu z zawodnikiem, po którym oczekiwano znacznie więcej.

Na szczycie listy życzeń klubu z Old Trafford znajdował się niezmiennie Jean-Clair Todibo. 

Rozmowy w tej sprawie trwały od kilku miesięcy i zwiastowały sukces. Każda ze stron była gotowa do finalizacji operacji, która miała pochłonąć niecałe 50 milionów euro z budżetu „Czerwonych Diabłów”. Przez pewien moment wydawało się nawet, że proces ułatwi Jim Ratcliffe.

Grupa INEOS, zarządzana przez brytyjskiego milionera, ma we władaniu prawa do OGC Nice i właśnie Manchesteru United. Nowe zasady UEFA uderzają w taką działalność.

Przepisy europejskiej centrali nie pozwalają żadnej organizacji ani osobie na posiadanie „zdecydowanego wpływu” na działalność więcej niż jednego klubu w tych samych rozgrywkach - w tym przypadku w Lidze Europy.

Do 3 czerwca obydwa podmioty muszą przedstawić odpowiednie dowody, że spełniają przepisy i nie zasługują na żadne ograniczenia. Co ważne, do momentu werdyktu powiązane kluby nie mogą przeprowadzać między sobą transferów. W tej sytuacji przeprowadzka Todibo jest wykluczona.

24-letni defensor po odejściu z FC Barcelony rozkwitł w barwach OGC Nice. Dla drużyny z Lazurowego Wybrzeża zanotował już prawie 140 występów.