Gol perełki i pierwsze zwycięstwo Lecha Poznań w czasie przygotowań [WIDEO]

2024-07-03 17:46:51; Aktualizacja: 2 dni temu
Gol perełki i pierwsze zwycięstwo Lecha Poznań w czasie przygotowań [WIDEO] Fot. FotoPyK
Antoni Obrębski
Antoni Obrębski Źródło: Lech Poznań

Lech Poznań w drugim meczu podczas letnich przygotowań wygrał 2:0 z Baníkiem Ostrawa.

Lech Poznań do sezonu 2024/2025 przygotowuje się we Wronkach. Pierwsze spotkanie sparingowe podopieczni Nielsa Frederiksena przegrali z Piastem Gliwice 0:1. Drugi mecz testowy był starciem z Baníkikem Ostrawa. Rywalizację z Czechami poznaniakom udało się wygrać 2:0.

Na mecz Lechici wyszli w następującym składzie: Filip Bednarek, Alan Czerwiński, Wojciech Mońka, Maksymilian Pingot, Filip Borowski, Adriel Ba Loua, Radosław Murawski, Antoni Kozubal, Jakub Antczak, Ali Gholizadeh, Mikael Ishak.

Na ławce rezerwowych znaleźli się: Mateusz Mędrala, Kacper Wołowiec, Igor Brzyski, Filip Wilak, Tymoteusz Gmur oraz Igor Stankiewicz.

Frederiksen nie dysponuje wszystkimi zawodnikami choćby z powodu kontuzji. Z kolei Nika Kwekweskiri oraz Miha Blažič grali ze swoimi reprezentacjami na Mistrzostwach Europy. Zarówno Gruzja, jak i Słowenia pożegnały się z EURO 2024, więc zawodnicy powinni niedługo wrócić do „Kolejorza”.

Liczne absencje nie przeszkodziły jednak poznaniakom w tym meczu. W 50. minucie wynik otworzył 19-letni Jakub Antczak, któremu asystował Adriel Ba Loua. 20 minut później błąd bramkarza wykorzystał Mikael Ishak, który podwyższył na 2:0.

Przed Lechem jeszcze sparingi z Dundee F.C. 6 lipca oraz 13 lipca ostatni mecz testowy, w którym rywalem będzie FK Teplice. 21 lipca „Kolejorz” zacznie zmagania w Ekstraklasie przeciwko Górnikowi Zabrze.