2024-09-23 21:41:41; Aktualizacja: 4 dni temu
Gol stadiony świata i prawie wyleciał z boiska! To nowa gwiazda Realu Betis [WIDEO] Fot. Eleven Sports
Paweł Hanejko Źródło: Transfery.info

Real Betis i Mallorca mierzą się w ramach LaLigi. W tym spotkaniu fantastycznym trafieniem popisał się w pierwszej połowie Giovani Lo Celso, który od początku tego sezonu spisuje się znakomicie w nowych barwach. To jego trzeci gol w trzecim meczu. Żeby jednak nie było zbyt kolorowo, później mógł wylecieć z boiska za brutalny faul, ale ostatecznie arbiter cofnął swoją decyzję i dał mu tylko żółtą kartkę.

Na zakończenie szóstej serii gier w LaLidze mamy do czynienia z ciekawym spotkaniem w Sewilli. To właśnie tam miejscowy Real Betis podejmuje na własnym stadionie Mallorkę. W ostatnim czasie zdecydowanie lepiej radzili sobie w tych potyczkach podopieczni Manuela Pellegriniego, wygrywając pięć poprzednich starć.

Również i tym razem wszystko zaczęło się dla nich bardzo dobrze, bo już w siódmej minucie wyszli na prowadzenie. Piłkę w środku pola otrzymał Giovani Lo Celso, który pomknął z nią ku bramce rywala. Przed polem karnym ujrzał okazję do strzału i postanowił z niej skorzystać.

Jego uderzenie powędrowała prosto w okienko, otwierając wynik tej rywalizacji.

28-latek, który pod koniec sierpnia zamienił Tottenham na Sevillę, od samego początku pobytu w nowym miejscu spisuje się fantastycznie. We wcześniejszych spotkaniach zdobył dwie bramki w dwóch meczach i teraz dorzucił kolejną zdobycz. Dzięki temu umocnił się na pierwszym miejscu w klasyfikacji strzelców swojej ekipy.

Mimo gola Argentyńczyka na tablicy wyników widnieje 1-1, ponieważ chwilę później wyrównał Daniel Rodriguez.

Od 34. minuty piłkarze prowadzeni przez Pellegriniego mogli radzić sobie w osłabieniu, ponieważ Lo Celso ujrzał czerwoną kartkę. Po analizie VAR arbiter jednak cofnął swoją decyzję i pokazał mu tylko żółty kartonik.