Górnik Zabrze: Bartosch Gaul o zawodniku Legii Warszawa. „Naszym zadaniem będzie go wygasić”

Górnik Zabrze: Bartosch Gaul o zawodniku Legii Warszawa. „Naszym zadaniem będzie go wygasić” fot. Konrad Swierad / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Górnik Zabrze

Górnik Zabrze zmierzy się z Legią Warszawa, a przed spotkaniem z dziennikarzami spotkał się trener tych pierwszych Bartosch Gaul.

Górnik Zabrze tydzień temu w końcu się przełamał i pokonał na wyjeździe Stal Mielec (1-0). Tym razem przed zespołem prowadzonym przez Bartoscha Gaula dużo trudniejsze wyzwanie, bo rywalem będzie wicelider Ekstraklasy, Legia Warszawa.

Jak Niemiec podchodzi do tej rywalizacji? O tym opowiedział na konferencji prasowej.

- Atmosfera po ostatnim zwycięstwie jest dobra i oczywiście chcemy dalej punktować. Liczymy, że nasza gra pójdzie teraz w odpowiednim kierunku. Należy odpowiednio wykorzystać nadchodzący wieczór. Pragniemy połączyć wszystkie pozytywne elementy naszej gry, by nie powtórzyło się to, co miało miejsce w rywalizacji z Rakowem Częstochowa - stwierdził.

Gaul został również zapytany o szczególne zaopiekowanie się liderem przyjezdnych, Josué.

- Słyszałem, że w Polsce pojawiło się określenie, by „dać mu plaster”. Wiadomo, że teraz naszym zadaniem będzie go wygasić, bo to kluczowa i wartościowa postać Legii Warszawa. Rozważamy w tym momencie różne rozwiązania. Jaka będzie ostateczna decyzja? Na razie nie chcę niczego zdradzać - dodał.

Początek sobotniego meczu pomiędzy Górnikiem Zabrze a Legią Warszawa o 20:00.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Andrés Iniesta na pożegnanie z Vissel Kobe gra przeciwko FC Barcelonie. Znamy składy! [OFICJALNIE] Andrés Iniesta na pożegnanie z Vissel Kobe gra przeciwko FC Barcelonie. Znamy składy! [OFICJALNIE] Eden Hazard z szokującą decyzją w sprawie przyszłości?! Eden Hazard z szokującą decyzją w sprawie przyszłości?! Kamil Glik odchodzi z Benevento Calcio. Zaskoczy transferem?! Kamil Glik odchodzi z Benevento Calcio. Zaskoczy transferem?! Transfery - Relacja na żywo [06/06/2023] Transfery - Relacja na żywo [06/06/2023] Lionel Messi przełoży transfer na 2024 rok?! Lionel Messi przełoży transfer na 2024 rok?! Zaskakujący komunikat Lechii Gdańsk [OFICJALNIE] Zaskakujący komunikat Lechii Gdańsk [OFICJALNIE] Lionel Messi z ekspresową decyzją w sprawie przyszłości?! Lionel Messi z ekspresową decyzją w sprawie przyszłości?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy