Górnik Zabrze finalizuje bardzo ciekawy transfer! To on zastąpi Damiana Rasaka

2025-02-05 18:43:40; Aktualizacja: 2 godziny temu
Górnik Zabrze finalizuje bardzo ciekawy transfer! To on zastąpi Damiana Rasaka Fot. Marcin Bulanda / PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: infotbal.cz

Górnik Zabrze nareszcie dopiął swego. Jak wynika z wieści czeskich mediów, nowym piłkarzem przedstawiciela Ekstraklasy zostanie Filip Prebsl. To właśnie on zastąpi Damiana Rasaka.

Górnik Zabrze w zimowym oknie stracił swojego lidera, ponieważ barwy zmienił Damian Rasak. Zainteresowanie tym piłkarzem przejawiało wiele ekip i to jeszcze w letnim oknie, ale na finiszu najwięcej konkretów w sprawie przedstawił węgierski Újpest.

Do tej drużyny trafił w ramach definitywnej transakcji za 300 tysięcy euro i w zespole Jana Urbana powstał niemały problem w kontekście obsadzenia środka pola. W pierwszym starciu nowej rundy „Trójkolorowi” zremisowali z Puszczą Niepołomice, a przed rywalizacją z Pogonią Szczecin do Górnika dołączy nowy piłkarz. I to nie byle jaki.

Jak wynika z wieści podawanych przez infotbal.cz, nowym zawodnikiem drużyny z Zabrza zostanie Filip Prebsl. 21-latek miał na stole kilka propozycji, ale to gra u boku Lukasa Podolskiego okazała się dla niego najbardziej interesująca.

Do Polski trafi w ramach transferu czasowego do 30 czerwca 2025 roku. Nie będzie tu opcji wykupu.

Slavia Praga wiąże bowiem z tym piłkarzem swoje nadzieje, dlatego też celem Prebsla w najbliższych miesiącach będzie złapanie odpowiedniego rytmu meczowego.

Defensywny pomocnik miał też propozycję od FK Jablonec.

Urodzony w Pradze zawodnik rozegrał w tym sezonie już 20 meczów, a w nich może pochwalić się golem i asystą. Na swoim koncie ma też występy w reprezentacji Czech do lat 21.