Górnik Zabrze jak Wisła Kraków? Jan Urban ostrzega. „Oni też w to nie wierzyli”

Górnik Zabrze jak Wisła Kraków? Jan Urban ostrzega. „Oni też w to nie wierzyli” fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Liga+Extra

Górnik Zabrze dokonał roszad na ławce trenerskiej. Z posadą pożegnał się Bartosch Gaul, a jego miejsce zajął Jan Urban. Szkoleniowiec wypowiedział się w tej kwestii w programie Liga+Extra.

Górnik Zabrze plasuje się obecnie w tabeli Ekstraklasy na piętnastym miejscu z dorobkiem 28 punktów. Od kilku tygodni w mediach krążyły plotki na temat potencjalnych roszad na ławce trenerskiej.

Mówiło się, że kluczowy dla przyszłości Bartosch Gaul będzie mecz przeciwko Wiśle Płock. Władze oczekiwały od szkoleniowca „przekonującego triumfu”.

„Trójkolorowi” wprawdzie pokonali „Nafciarzy” w stosunku 3-2, ale na niewiele się to zdało, bo 35-latek i tak stracił pracę.

Jego następcą mianowano natomiast Jana Urbana, który wrócił do klubu po kilkumiesięcznej przerwie.

Było to o tyle zaskakujące, że 60-latek rozstawał się z Górnikiem Zabrze w nie najlepszych relacjach. Teraz opowiedział o wszystkim w programie Liga+Extra.

- Czy miałem zadrę? To delikatnie powiedziane. Rzeczywiście poczułem się w jakimś stopniu poniżony. Tego już nie zmienimy. Rzeczywiście trzeba w tym momencie nie zapomnieć, ale nie myśleć o tamtej sytuacji. Zapomnieć będzie trudno, bo było to trochę poniżej pasa - stwierdził.

- Jestem w tym momencie świadomy tego, że w tym momencie musimy skoncentrować wszystkie siły na utrzymaniu. Słowo klucz to jedność. Wszystkie topory, siekierki, kilofy muszą pójść na bok. W tabeli mamy trudną sytuację i może zjawić się wszystko. Rozmawiam z kibicami Wisły Kraków i oni też nie wierzą, że Wisła Kraków spadła - dodał.

Górnik Zabrze kolejny mecz rozegra 31 marca, a rywalem będzie Piast Gliwice.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Nenad Bjelica zainteresowany piłkarzem Rakowa Częstochowa Nenad Bjelica zainteresowany piłkarzem Rakowa Częstochowa „Klub Kokosa” w Lechii Gdańsk „Klub Kokosa” w Lechii Gdańsk Raków Częstochowa starał się o „prawdziwego kozaka” do linii ataku Raków Częstochowa starał się o „prawdziwego kozaka” do linii ataku Legia Warszawa ma na krótkiej liście piłkarza łączonego do tej pory z Lechem Poznań Legia Warszawa ma na krótkiej liście piłkarza łączonego do tej pory z Lechem Poznań Raków Częstochowa i Legia Warszawa zainteresowane gwiazdą ligowego rywala, ale transfer poza zasięgiem Raków Częstochowa i Legia Warszawa zainteresowane gwiazdą ligowego rywala, ale transfer poza zasięgiem Karim Benzema odchodzi z Realu Madryt [Gianluca Di Marzio] Karim Benzema odchodzi z Realu Madryt [Gianluca Di Marzio] Ariel Mosór może odejść z Piasta Gliwice do topowej europejskiej ligi Ariel Mosór może odejść z Piasta Gliwice do topowej europejskiej ligi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy