Górnik Zabrze: Jan Urban rozpoczyna porządki. Pożegnano pomocnika [OFICJALNIE]

Górnik Zabrze: Jan Urban rozpoczyna porządki. Pożegnano pomocnika [OFICJALNIE] fot. Pawel Jaskolka / PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Górnik Zabrze

Górnik Zabrze poinformował o rozwiązaniu kontraktu z Robinem Kamberem. To pierwsza decyzja personalna trenera Jana Urbana.

Górnik Zabrze plasuje się w tabeli Ekstraklasy dopiero na piętnastym miejscu. Uznano zatem, że należy dokonać roszad na ławce trenerskiej. Z posadą pożegnał się Bartosch Gaul, a jego miejsce zajął Jan Urban.

Dla 60-latka jest to powrót do „Trójkolorowych” po kilkumiesięcznej przerwie, a celem będzie oczywiście utrzymanie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w naszym kraju.

Już na wstępie nowy szkoleniowiec rozpoczyna czystki kadrowe, bo w sobotę pojawiła się informacja o rozstaniu z Robinem Kamberem.

27-latek, który trafił do Polski z Stade-Lausanne, w naszym kraju wielkiej furory nie zrobił. Defensywny pomocnik od początku swojego pobytu wystąpił raptem w czterech spotkaniach pierwszej drużyny.

Na razie nie wiadomo, jaki będzie jego nowy pracodawca.

Górnik Zabrze już w kolejny piątek rozegra kolejny mecz Ekstraklasy. W debiucie Jana Urbana przyjdzie zmierzyć się w spotkaniu derbowym z Piastem Gliwice. Pierwszy gwizdek o 20:30.

14-krotny mistrz Polski przystąpi do tego starcia opromieniony triumfem sparingowym nad Rakowem Częstochowa (3-1).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Brentford ma nowego, klasowego bramkarza. David Raya z hitowym transferem nawet na dniach OFICJALNIE: Brentford ma nowego, klasowego bramkarza. David Raya z hitowym transferem nawet na dniach Legia Warszawa: Maik Nawrocki zmieni latem klub?! Trzy potencjalne kierunki transferu Legia Warszawa: Maik Nawrocki zmieni latem klub?! Trzy potencjalne kierunki transferu Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach” Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy