Górnik Zabrze kontraktuje mistrza Polski. Mateusz Cholewiak dołączył do zespołu [OFICJALNIE]

Górnik Zabrze kontraktuje mistrza Polski. Mateusz Cholewiak dołączył do zespołu [OFICJALNIE] fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Górnik Zabrze

Mateusz Cholewiak został nowym piłkarzem Górnika Zabrze.

Zabrzański klub poinformował, że 31-letni zawodnik podpisał kontrakt ważny do 30 czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Występujący na kilku pozycjach piłkarz przez ostatnie półtora roku grał w Legii Warszawa, z którą zdobył dwa tytuły mistrzowskie. W tym czasie wybiegał na murawy 23 razy. Strzelił cztery gole i zaliczył asystę. W ostatnim sezonie zanotował tylko cztery krótkie występy w Ekstraklasie. 30 czerwca wygasa jego umowa i już od pewnego czasu wiadomo było, że nie zostanie przedłużona.

Łącznie były zawodnik między innymi Puszczy Niepołomice, Stali Mielec i Śląska Wrocław ma na koncie 75 występów i dziewięć bramek na najwyższym rodzimym szczeblu. Ostatnio Cholewiaka łączyło się zresztą zarówno z powrotem do Stali, jak i do Śląska. Według mediów interesowała się nim również Wisła Płock. Ostatecznie wylądował on w Zabrzu.

- Cieszymy się, że trafia do nas piłkarz z bardzo dużym doświadczeniem i obyciem. Górnik potrzebuje piłkarzy, którzy odnosili sukcesy, a tak przecież jest w przypadku Mateusza, który grał w meczach o dużą stawkę - powiedział Dariusz Czernik, prezes Górnika.

To drugi letni transfer zabrzan. Wcześniej pozyskali oni Roberta Dadoka.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tokio 2020: Składy na mecz półfinałowy Meksyk - Brazylia [OFICJALNIE] Tokio 2020: Składy na mecz półfinałowy Meksyk - Brazylia [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy