Górnik Zabrze: Lukas Podolski wyjawia plany na przyszłość

Górnik Zabrze: Lukas Podolski wyjawia plany na przyszłość fot. Norbert Barczyk / PressFocus
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: WP Sportowe Fakty

Lukas Podolski wyjawił, że jego przygoda z Górnikiem Zabrze wcale nie musi się zakończyć na obecnym sezonie. W rozmowie ze Sportowymi Faktami przyznał, iż na pewno nie zakończy jeszcze kariery.

Od wielu lat były reprezentant Niemiec o polskim pochodzeniu zapewniał, że chciałby przed końcem kariery sprawdzić się w barwach Górnika Zabrze. W ostatnich sezonach piłkarz obierał nieco egzotyczne kierunku, stąd też nadzieje zabrzan na spełnienie planu były tylko podsycane, aż w końcu zeszłego lata 36-latek zdecydował się spełnić swoje marzenie.

Początki były niełatwe ze względu na inne zobowiązania piłkarza w Niemczech, lecz z czasem zamieszanie ucichło, a Mistrz Świata z 2014 roku zdołał skoncentrować się na grze. Jak na razie zanotował trzy gole i jedną asystę w 14 ligowych występach, ale ma apetyt na więcej.

- Byłbym głupi, gdybym powiedział, że było źle. Było dobrze! - mówi z entuzjazmem w rozmowie z Piotrem Koźmińskim ze Sportowych Faktów.

- Mamy siódme miejsce w tabeli, 28 punktów, ostatnie mecze były dobre. Pokazaliśmy, że Górnik wcale nie jest taki mały.

- Czy wspominam szczególnie jakiś mecz? U mnie to tak nie działa. Robię to, co kocham, w klubie, który kocham. Jak mówiłem wcześniej, całą karierę marzyłem, żeby założyć na koniec tę koszulkę. I jak widzę „dychę” na niej i moje nazwisko, to po prostu mnie ciarki przechodzą. To jest to, czego chciałem.

Podolski zapewnia, że na tym nie zamierza poprzestawać. Jego kontakt wygasa co prawda wraz z końcem sezonu, ale napastnik zapewnia, że wcale nie musi być to koniec współpracy. Na pewno będzie chciał jeszcze pograć w piłkę.

- Kocham piłkę, treningi i mecze, chcę jeszcze pograć. W tym momencie, dzisiaj, powiem tak: nie chcę kończyć kariery latem. Czy zostanę zatem w Górniku? Zobaczymy. Zawsze mówiłem, że chcę tu coś zbudować.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie Royale Union Saint-Gilloise, lider tabeli belgijskiej ekstraklasy, przeprowadził największy transfer w swojej historii [OFICJALNIE] Royale Union Saint-Gilloise, lider tabeli belgijskiej ekstraklasy, przeprowadził największy transfer w swojej historii [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy