Górnik Zabrze musi uważać. Ośmiu zawodników zagrożonych pauzą [OFICJALNIE]

Górnik Zabrze musi uważać. Ośmiu zawodników zagrożonych pauzą [OFICJALNIE] fot. Dziurek / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Transfery.info

Górnik Zabrze zmierzy się z Zagłębiem Lubin w ważnym meczu w kontekście walki o utrzymanie. Podopieczni Jana Urbana potrzebują punktów, ale muszą też uważać, bo aż ośmiu zawodników jest zagrożonych pauzą w kolejnej kolejce za nadmiar żółtych kartek.

Górnik Zabrze niedawno dokonał roszad na ławce trenerskiej. Odszedł Bartosz Gaul, a jego miejsce zajął Jan Urban.

Dla byłego trenera między innymi Legii Warszawa i Lecha Poznań był to powrót do „Trójkolorowych” po niecałym roku przerwy.

Na razie jednak w dwóch spotkaniach udało się zgromadzić raptem jeden punkt.

Szansa na powiększenie dorobku pojawi się już w piątkowy wieczór. Tego dnia bowiem Górnik zmierzy się na wyjeździe z Zagłębiem Lubin.

Obie te ekipy walczą o utrzymanie, dlatego zapowiada się starcie z kategorii tych za sześć punktów.

Choć teoretycznie ekipa z Zabrza nie ma nic do stracenia, to w praktyce walka o pozostanie w Ekstrakalsie to maraton, a nie sprint. Kolejny mecz będzie również bardzo ważny, a w nim przyjdzie zmierzyć się ze Śląskiem Wrocław.

Z tego powodu Górnik musi się mieć na baczności, bo Jan Urban ma w swojej drużynie aż ośmiu zawodników zagrożonych pauzą w następnej kolejce. Jest to podyktowane nadmiarem żółtych kartek. W tej grupie znaleźli się Emil Bergstrom, Anthony van den Hurk, Rafał Janicki, Kanji Okunuki, Lukas Podolski, Kryspin Szcześniak, Blaz Vrhovec oraz Szymon Włodarczyk.

Początek piątkowego meczu Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze o 20:30.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lech Poznań nadrabia zaległości z Rakowem Częstochowa. Świetna wiadomość dla Johna van den Broma Lech Poznań nadrabia zaległości z Rakowem Częstochowa. Świetna wiadomość dla Johna van den Broma Jakub Kiwior chwalony przez brytyjskie media. Znakomity występ i heroiczna obrona [WIDEO] Jakub Kiwior chwalony przez brytyjskie media. Znakomity występ i heroiczna obrona [WIDEO] Transfery - Relacja na żywo [28/09/2023] Transfery - Relacja na żywo [28/09/2023] Ekspert o czerwonej kartce Artura Jędrzejczyka. „Nie rozumiem, może to przez reputację zawodnika?” [WIDEO] Ekspert o czerwonej kartce Artura Jędrzejczyka. „Nie rozumiem, może to przez reputację zawodnika?” [WIDEO] OFICJALNIE: İlkay Durmuş znowu w Polsce! Zaskoczył wyborem nowego klubu OFICJALNIE: İlkay Durmuş znowu w Polsce! Zaskoczył wyborem nowego klubu Dlatego Grzegorzowi Krychowiakowi nie powiodło się w PSG. Unai Emery ujawnił główny powód Dlatego Grzegorzowi Krychowiakowi nie powiodło się w PSG. Unai Emery ujawnił główny powód Zawodnik Legii Warszawa zachwyca. „Najlepszy transfer letniego okna transferowego” Zawodnik Legii Warszawa zachwyca. „Najlepszy transfer letniego okna transferowego”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy