Górnik Zabrze patrzy w przyszłość. Transfer bramkostrzelnego napastnika [OFICJALNIE]

Górnik Zabrze patrzy w przyszłość. Transfer bramkostrzelnego napastnika [OFICJALNIE] fot. Górnik Zabrze
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Górnik Zabrze

Górnik Zabrze poinformował o ściągnięciu 18-letniego Jana Ciućki z Rekordu Bielsko-Biała.

Młody napastnik podpisał z Górnikiem kontrakt ważny do 30 czerwca 2024 roku z opcją przedłużenia.

Urodzony w Żywcu Ciućka szkolił się w Rekordzie od kilku lat. W poprzednim sezonie strzelił 10 goli w 21 meczach III ligi (czwarty szczebel rozgrywek). Osiem trafień zanotował w pięciu ostatnich spotkaniach sezonu, gdy zaczął regularnie pojawiać się w jedenastce zespołu. Jeśli chodzi o obecny sezon, to w 11 występach zdobył osiem bramek.

- Sięgamy po kolejnego młodego piłkarza, bo jest to ważnym elementem polityki kadrowej Górnika. Przed Janem jeszcze bardzo dużo pracy, by trafić do pierwszej drużyny, ale podobnie było z wieloma jego poprzednikami, którzy dzięki pracy, wytrwałości i zaangażowaniu sztabu szkoleniowego przebili się do kadry meczowej. Pokazuje to dobitnie również bieżący sezon. Liczymy, że kariera Janka potoczy się podobnym torem, jak chociażby Krzysztofa Kubicy. Powołuję się na jego przykład nieprzypadkowo, bowiem obu zawodników łączy miejsce urodzenia i to, że ich talent szlifowany był w tej samej drużynie, Czarnych - Góralu Żywiec - skomentował transfer 18-letniego atakującego Roman Kaczorek, szef skautingu Górnika.

Zabrzanie z dorobkiem 28 punktów zajmują siódme miejsce w tabeli Ekstraklasy. Ligowe zmagania w nowym roku rozpoczną oni od zaplanowanego na 5 lutego starcia ze Stalą Mielec.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Szymon Marciniak poprowadzi mecze na mundialu. Historyczna decyzja FIFA OFICJALNIE: Szymon Marciniak poprowadzi mecze na mundialu. Historyczna decyzja FIFA Jesús Imaz o krok od transferu w ramach Ekstraklasy Jesús Imaz o krok od transferu w ramach Ekstraklasy OFICJALNIE: Lukas Podolski zdecydował! OFICJALNIE: Lukas Podolski zdecydował! OFICJALNIE: Martin Kobylański w historycznym niemieckim klubie OFICJALNIE: Martin Kobylański w historycznym niemieckim klubie Kasper Schmeichel odejdzie z Leicester City?! Angielski klub wytypował już jego następcę - trzeba się wykosztować! Kasper Schmeichel odejdzie z Leicester City?! Angielski klub wytypował już jego następcę - trzeba się wykosztować! Marcos Antônio odchodzi z Szachtara Donieck. Zagra w Serie A Marcos Antônio odchodzi z Szachtara Donieck. Zagra w Serie A Sadio Mané z dwoma hitowymi opcjami transferowymi. Wyrósł faworyt Sadio Mané z dwoma hitowymi opcjami transferowymi. Wyrósł faworyt

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy