Górnik Zabrze: Przemysław Wiśniewski może przenieść się do węgierskiej ligi

Górnik Zabrze: Przemysław Wiśniewski może przenieść się do węgierskiej ligi fot. FotoPyK
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: Szymon Janczyk

Przemysław Wiśniewski może niebawem opuścić Górnik Zabrze. Obrońca znalazł się na celowniku węgierskiego MOL Fehérvár – informuje Szymon Janczyk z Weszlo.com.

Kontrakt Przemysława Wiśniewskiego z Górnikiem Zabrze wygasa 30 czerwca 2022 roku i nic nie wskazuje na to, by miał zostać on przedłużony. Obrońca pragnie wyjechać z Ekstraklasy i spróbować swoich sił za granicą.

Według informacji Janczyka, zainteresowany Wiśniewskim jest MOL Fehérvár, czyli czwarta drużyna obecnego sezonu i brązowy medalista poprzedniego OTP Bank Ligi. Węgrzy stawiają sobie za cel ściągnięcie w zimie środkowego obrońcy, który wzmocniłby skład przed rudną wiosenną.

Górnik Zabrze mógłby rozstać się ze swoim zawodnikiem w styczniu na zasadzie transferu gotówkowego, gdyż MOL Fehérvár jest zdecydowany na zakup już teraz. W przeciwnym razie Wiśniewski zostanie w Polsce do końca sezonu i opuści klub za darmo.

W Zabrzu czeka trudna decyzja do podjęcia. Wiśniewski jest kapitanem drużyny i jedną z głównych postaci projektu trenera Jana Urbana. Jego odejście mogłoby negatywnie wpłynąć na postawę Górnika, który udanie finiszował rundę jesienną. Po słabym początku nastąpiła znacząca poprawa wyników, dzięki czemu zabrzanie zimują na siódmym miejscu w ligowej tabeli.

Wiśniewski zadebiutował w seniorskiej drużynie Górnika Zabrze w 2018 roku. Od tego czasu zagrał już w 120 oficjalnych meczach, w których strzelił cztery bramki i zaliczył sześć asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy