Górnik Zabrze z nową gwiazdą. Świetnie wszedł w buty Daisuke Yokoty [WIDEO]

Górnik Zabrze z nową gwiazdą. Świetnie wszedł w buty Daisuke Yokoty [WIDEO] fot. Marcin Bulanda / PressFocus
Źródło: Transfery.info | Canal+ Sport

Adrián Kaprálik udowodnił, że jest w stanie godnie zastąpić Daisuke Yokotę, który tej zimy opuścił Górnik Zabrze. Słowak strzelił dwie bramki i dołożył asystę w wygranym spotkaniu z Piastem Gliwice 3:1.

W rundzie wiosennej Górnik Zabrze będzie musiał radzić sobie bez Daisuke Yokoty. 23-latek był dotychczas najlepszym strzelcem zespołu (siedem goli). Podczas zimowego okna przeniósł się jednak na zasadzie transferu definitywnego do belgijskiego KAA Gent.

- Odszedł najlepszy strzelec, ale margines do tego, żeby więcej strzelali nasi napastnicy był dosyć duży. Trudno strzelać mniej bramek. Uważam, że na pewno dołożą teraz więcej goli. Mamy do dyspozycji Adriána Kaprálika, jest też nowy nabytek Sōichirō Kōzuki - powiedział Jan Urban na konferencji poprzedzającej rundę wiosenną.

Ten pierwszy szybko udowodnił, że może być godnym następcą Yokoty.

21-latek otworzył wynik spotkania już w 15. minucie. Ruszył na piłkę zgraną przez Sebastiana Musiolika, po czym z wielkim spokojem umieścił ją w siatce.

Drugie trafienie dołożył po przerwie. W 60. minucie pojedynku dośrodkowanie z prawej strony boiska znalazło adresata w osobie Musiolika, a ten ponownie skierował futbolówkę pod nogi Kaprálika, który z bliskiej odległości pokonał Karola Szymańskiego.

Trzeci cios Górnik zadał pięć minut później. Lukas Podolski popisał się fantastycznym uderzeniem z dystansu, a chwilę wcześniej piłkę podawał mu nie kto inny, jak Adrián Kaprálik.

Wypożyczony ze słowackiego MŠK Žilina piłkarz zakończył ten mecz z dwoma bramkami i asystą na koncie.

Podopieczni Jana Urbana wygrali ostatecznie w Gliwicach 3:1. Honorowe trafienie dla gospodarzy zanotował w 83. minucie Jorge Felix.

Dzięki wygranej Górnik Zabrze wspiął się na siódmą pozycję w tabeli. Po 20. kolejkach ma 29 punktów.