Górnik Zabrze zmienia trenera pomimo zwycięstwa?! Szykuje się niespodziewany powrót

Górnik Zabrze zmienia trenera pomimo zwycięstwa?! Szykuje się niespodziewany powrót fot. FotoPyK
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Tomasz Włodarczyk [Meczyki.pl]

Mimo ostatniego zwycięstwa Górnika Zabrze z Wisłą Płock pozycja trenera Bartoscha Gaula nie uległa poprawie. Zarząd „Górników” toczy zaawansowane rozmowy w sprawie nowego trenera. Tym ma zostać Jan Urban - donosi Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl.

Posada Bartoscha Gaula wisi na niezwykle cienkim włosku. O zwolnieniu niemieckiego trenera mówi się od dłuższego czasu, co nie powinno dziwić, patrząc na ostatnie „popisy” zabrzańskiej ekipy. Z pewnością przeważająca część kibiców 14-krotnego mistrza Polski chciałaby, aby doszło do rozstania.

Władze Górnika Zabrze w końcu zabrały stanowisko w sprawie 35-letniego szkoleniowca, którego podopieczni zdołali zaledwie dwukrotnie wygrać w ostatnich dziesięciu ligowych kolejkach.

W komunikacie klub zapewnił, że dalsze losy pracującego od lipca ubiegłego roku przy ulicy Roosevelta trenera będą zależeć od przebiegu spotkania z Wisłą Płock.

„Trener Bartosch Gaul przygotowuje drużynę do piątkowego meczu. Mecz z Wisłą Płock jest dla Górnika bardzo ważny, a praca trenera Bartoscha Gaula zweryfikowana będzie po piątkowym spotkaniu” - napisano w komunikacie.

Cóż, ostatecznie Górnik pokonał wyżej notowanego rywala 3:2, co powinno zapewnić spokój Gaulowi. Jak się okazuje, wcale tak nie jest.

Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl przekonuje, że w biurach klubu z województwa śląskiego trwają zaawansowane rozmowy w sprawie nowego opiekuna zespołu. Co więcej, schedę po Niemcu ma przejąć dobrze znany zabrzańskim kibicom... Jan Urban.

„Pomimo wczorajszej wygranej 3-2 toczą się bardzo zaawansowane rozmowy w temacie zmiany trenera Górnika Zabrze. Według moich informacji blisko powrotu do klubu jest Jan Urban” - napisał na Twitterze Włodarczyk.

60-latek pracował w Górniku do czerwca ubiegłego roku, lecz w złej atmosferze stracił pracę, nie potrafiąc porozumieć się z zarządem i ponoć Lukasem Podolskim. Decyzja ta zabolała sympatyków klubu, którzy wyraźnie ukazali swe niezadowolenie.

- To przykra sytuacja, ale nie będę teraz chodził, płakał i się skarżył. Dotąd niewiele wypowiadałem się w mediach w tej kwestii, decyzję podjęły osoby, które widziały inny kierunek rozwoju dla Górnika. To jest całkowicie normalne w piłce. Nienormalne było tylko to, że zwolniono mnie tuż po rozpoczęciu przygotowań do sezonu - opowiedział po czasie mistrz Polski z Legią Warszawa.

Górnik Zabrze poprzednią kampanię zwieńczył na ósmym miejscu w tabeli polskiej ekstraklasy. Dobry wynik był w dużej mierze zasługą Jana Urbana, który objął piecze nad drużyną w połowie 2021 roku, odmieniając momentalnie jej postawę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mariusz Rumak wezwany na dywanik przez kibiców Lecha Poznań. „Pierwszy wbiegł do szatni...” [WIDEO] Mariusz Rumak wezwany na dywanik przez kibiców Lecha Poznań. „Pierwszy wbiegł do szatni...” [WIDEO] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu”  [WIDEO] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu” [WIDEO] „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę To będzie przełom w karierze talentu Legii Warszawa?! Wyjątkowy moment w meczu z Lechem Poznań [WIDEO] To będzie przełom w karierze talentu Legii Warszawa?! Wyjątkowy moment w meczu z Lechem Poznań [WIDEO] Sędziowski skandal w Bundeslidze. Borussia Dortmund z bramką z karnego, który został... anulowany Sędziowski skandal w Bundeslidze. Borussia Dortmund z bramką z karnego, który został... anulowany OFICJALNIE: Wisła Kraków z wielką niespodzianką na hitowy mecz. „Terminator” wraca do gry OFICJALNIE: Wisła Kraków z wielką niespodzianką na hitowy mecz. „Terminator” wraca do gry Erling Haaland niespodziewanie przegra wyścig o koronę króla strzelców Premier League?! Trwa wielka pogoń [WIDEO] Erling Haaland niespodziewanie przegra wyścig o koronę króla strzelców Premier League?! Trwa wielka pogoń [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy