Górnik Zabrze zmienia trenera pomimo zwycięstwa?! Szykuje się niespodziewany powrót

Górnik Zabrze zmienia trenera pomimo zwycięstwa?! Szykuje się niespodziewany powrót fot. FotoPyK
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Tomasz Włodarczyk [Meczyki.pl]

Mimo ostatniego zwycięstwa Górnika Zabrze z Wisłą Płock pozycja trenera Bartoscha Gaula nie uległa poprawie. Zarząd „Górników” toczy zaawansowane rozmowy w sprawie nowego trenera. Tym ma zostać Jan Urban - donosi Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl.

Posada Bartoscha Gaula wisi na niezwykle cienkim włosku. O zwolnieniu niemieckiego trenera mówi się od dłuższego czasu, co nie powinno dziwić, patrząc na ostatnie „popisy” zabrzańskiej ekipy. Z pewnością przeważająca część kibiców 14-krotnego mistrza Polski chciałaby, aby doszło do rozstania.

Władze Górnika Zabrze w końcu zabrały stanowisko w sprawie 35-letniego szkoleniowca, którego podopieczni zdołali zaledwie dwukrotnie wygrać w ostatnich dziesięciu ligowych kolejkach.

W komunikacie klub zapewnił, że dalsze losy pracującego od lipca ubiegłego roku przy ulicy Roosevelta trenera będą zależeć od przebiegu spotkania z Wisłą Płock.

„Trener Bartosch Gaul przygotowuje drużynę do piątkowego meczu. Mecz z Wisłą Płock jest dla Górnika bardzo ważny, a praca trenera Bartoscha Gaula zweryfikowana będzie po piątkowym spotkaniu” - napisano w komunikacie.

Cóż, ostatecznie Górnik pokonał wyżej notowanego rywala 3:2, co powinno zapewnić spokój Gaulowi. Jak się okazuje, wcale tak nie jest.

Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl przekonuje, że w biurach klubu z województwa śląskiego trwają zaawansowane rozmowy w sprawie nowego opiekuna zespołu. Co więcej, schedę po Niemcu ma przejąć dobrze znany zabrzańskim kibicom... Jan Urban.

„Pomimo wczorajszej wygranej 3-2 toczą się bardzo zaawansowane rozmowy w temacie zmiany trenera Górnika Zabrze. Według moich informacji blisko powrotu do klubu jest Jan Urban” - napisał na Twitterze Włodarczyk.

60-latek pracował w Górniku do czerwca ubiegłego roku, lecz w złej atmosferze stracił pracę, nie potrafiąc porozumieć się z zarządem i ponoć Lukasem Podolskim. Decyzja ta zabolała sympatyków klubu, którzy wyraźnie ukazali swe niezadowolenie.

- To przykra sytuacja, ale nie będę teraz chodził, płakał i się skarżył. Dotąd niewiele wypowiadałem się w mediach w tej kwestii, decyzję podjęły osoby, które widziały inny kierunek rozwoju dla Górnika. To jest całkowicie normalne w piłce. Nienormalne było tylko to, że zwolniono mnie tuż po rozpoczęciu przygotowań do sezonu - opowiedział po czasie mistrz Polski z Legią Warszawa.

Górnik Zabrze poprzednią kampanię zwieńczył na ósmym miejscu w tabeli polskiej ekstraklasy. Dobry wynik był w dużej mierze zasługą Jana Urbana, który objął piecze nad drużyną w połowie 2021 roku, odmieniając momentalnie jej postawę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Klub Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdżą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Klub Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdżą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur” Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur” Legia Warszawa pozyska zawodnika Rakowa Częstochowa? Zainteresowany komentuje Legia Warszawa pozyska zawodnika Rakowa Częstochowa? Zainteresowany komentuje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy