Grasshopper Club po 70 latach spada z ligi. Kibice w szale doprowadzili do przerwania meczu! fot. Transfery.info

Kibice Grasshopper Club w dzisiejszym meczu z FC Luzern próbowali wkroczyć na boisko. W efekcie sędzia przerwał mecz.

Ekipa z Zurychu walczyła dzisiaj na wyjeździe o być albo nie być. Ku niezadowoleniu jej kibiców już po 66. minutach starcia z FC Luzern gospodarze wygrywali 4:0. Wówczas fani postanowili dał upust emocjom i próbowali przedostać się na murawę. Zatrzymali ich dopiero stewardzi oraz policja.

Piłkarze starali się jeszcze negocjować ze swoimi sympatykami, ale nie pomogło nawet oddanie im swoich koszulek. Ostatecznie mecz został przerwany przez arbitra.

Tym samym po 70 latach najbardziej utytułowany klub piłkarski w Szwajcarii opuści szeregi tamtejszej ekstraklasy. W swojej historii GC 27 razy zdobył tytuł mistrzowski, a dodatkowo 19 razy sięgał po Puchar Szwajcarii.

Do zakończenia rozgrywek pozostały trzy kolejki ligowe.

Nagranie z tego wydarzenia można obejrzeć tutaj.