Grzegorz Krychowiak na wylocie z Lokomotiwu Moskwa?! Ralf Rangnick robi porządki

Grzegorz Krychowiak na wylocie z Lokomotiwu Moskwa?! Ralf Rangnick robi porządki fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Nobel Arustamyan (Telegram) | Championat

Grzegorz Krychowiak wraz z grupą innych piłkarzy Lokomotiwu Moskwa został zaoferowany kilku rosyjskim klubom - poinformował dziennikarz i komentator Nobel Arustamyan.

Reprezentant Polski wyrósł na światowej klasy zawodnika za sprawą bardzo udanych występów w Sevilli. Z tego też względu zainteresowanie jego usługami zaczęło przejawiać kilka drużyn z absolutnej europejskiej czołówki. Spośród nich najbardziej konkretne okazało się Paris Saint-Germain, gdzie defensywny pomocnik przeniósł się latem 2016 roku.

Od tego momentu kariera Grzegorza Krychowiaka uległa znaczącemu wyhamowaniu, ponieważ kompletnie nie odnalazł się w szeregach francuskiego zespołu i późniejszym wypożyczeniu do West Bromwich Albion. Jego sytuacja uległa zdecydowanej poprawie dopiero po przeprowadzce do Lokomotiwu Moskwa.

31-letni zawodnik stopniowo odbudowywał się w rosyjskim klubie i na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy stał się jedną z czołowych postaci w ekipie prowadzonej najpierw przez Jurija Siomina i obecnie Marko Nikolicia.

Nobel Arustamyan przekonuje jednak, że reprezentant Polski może mieć najlepsze chwile w szeregach „Kolejarzy” za sobą, ponieważ dyrektor techniczny Tomas Zorn, współpracujący ściśle z Ralfem Rangnickiem (szef do spraw sportu oraz rozwoju klubu), skontaktował się z ligowymi rywalami w celu zaoferowania im usług kilku piłkarzy Lokomotiwu na czele z Krychowiakiem, Fiodorem Smołowem, Antonem Miranczukiem, Dmitrijem Barinowem, Pablo i Dmitrijem Żywogladowem.

W rosyjskich mediach panuje spore zakłopotanie w związku z zaistniałą sytuacją. „Championat” uważa, że może ona mieć związek z zatrudnieniem wspomnianego Rangnicka, który chce jak najszybciej pozbyć się graczy niepasujących do jego koncepcji.

Wspomniane źródło nie wyklucza też, że ekipa z Moskwy mogła znaleźć się w poważnych kłopotach finansowych, co mimo wszystko wydaje się mało prawdopodobne wobec wydania nie tak dawno 4 milionów euro na sprowadzenie Tina Jedvaja z Bayeru Leverkusen.

Arustamyan bierze również pod uwagę sytuację, że sam Zorn podjął decyzję o ewentualnej sprzedaży wymienionych graczy. W przeszłości zachował się on podobnie w Spartaku Moskwa.

Krychowiak występuje w Lokomotiwie od lipca 2018 roku. Do tej pory wystąpił w 109 meczach stołecznego zespołu, w których zdobył 23 bramki i zanotował 15 asyst. Ponadto razem z „Kolejarzami” świętował dwukrotne wygranie Pucharu (2018/2019, 2020/2021) i sięgnięcie po jeden Superpuchar (2019).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Edi Andradina wskazał najważniejszych dla siebie i najlepszych trenerów. „Vanderlei Luxemburgo mówił, że jestem gruby” Edi Andradina wskazał najważniejszych dla siebie i najlepszych trenerów. „Vanderlei Luxemburgo mówił, że jestem gruby” Serie A: Składy na Juventus - Sampdoria. Zmiana w bramce [OFICJALNIE] Serie A: Składy na Juventus - Sampdoria. Zmiana w bramce [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Stefano Pioli: Zakażmy wracania z piłką na własną połowę Stefano Pioli: Zakażmy wracania z piłką na własną połowę Mattia Destro strzelił gola z butelką w ręku [WIDEO] Mattia Destro strzelił gola z butelką w ręku [WIDEO] OFICJALNIE: 23-letni Jonathan Diba-Musangu skazany na 24 lata więzienia OFICJALNIE: 23-letni Jonathan Diba-Musangu skazany na 24 lata więzienia OFICJALNIE: Ostre oświadczenie w sprawie meczu CONCACAF League. Wiceprezydent Surinamu ukarany OFICJALNIE: Ostre oświadczenie w sprawie meczu CONCACAF League. Wiceprezydent Surinamu ukarany

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy