Guti poprowadzi klub?!

Guti poprowadzi klub?! fot. FotoPyk
Karol Brandt
Źródło: AS | Sabah

Hiszpańskie media informują, że latem najprawdopodobniej dojdzie do zmiany na ławce trenerskiej Beşiktaşu. Szansę może otrzymać Guti, który obecnie jest asystentem Senola Günesa.

11 lutego bieżąco roku z turecką kadrą narodową pożegnał się Mircea Lucescu. Tureckie media tuż po odejściu Rumuna podały, że jego następcą będzie Senol Günes, który obecnie jest trenerem Beşiktaşu.

Media znad Bosforu przekonują, że szkoleniowiec „Czarnych Orłów” otrzymał aż dwie oferty od tureckiej federacji piłkarskiej. Pierwsza zakłada, że 66-latek dokończy sezon z klubem, a w międzyczasie będzie zarządzał reprezentacją. Druga zaś, że Turek definitywnie pożegna się z ekipą ze Stambułu i skupi się jedynie na prowadzeniu kadry narodowej. Po zaakceptowaniu którejś z tych propozycji światło dzienne ujrzy oficjalna informacja w tej sprawie. 

Tymczasem Beşiktaş już planuje kolejny ruch i według hiszpańskich żurnalistów następcą Günesa ma być Guti, jego dotychczasowy asystent. Ta kwestia jest jednak płynna, bowiem po sezonie odbędą się wybory prezydenckie na Vodafone Park i w przypadku przegranej Fikreta Ormana, nowy prezes może wybrać kogoś innego. 

Niemniej, na tę chwilę najpoważniejszych kandydatem jest właśnie były szkoleniowiec drużyn młodzieżowych Realu Madryt, który od obecnego sezonu pracuje w Beşiktaşie. Dodajmy, że to w stambulskim zespole Hiszpan zakończył karierę piłkarską.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy