Gwiazdor Rakowa Częstochowa z debiutem-marzeniem. Gol na otwarcie przygody z reprezentacją [WIDEO]

2024-03-22 08:48:56; Aktualizacja: 4 miesiące temu
Gwiazdor Rakowa Częstochowa z debiutem-marzeniem. Gol na otwarcie przygody z reprezentacją [WIDEO] Fot. Tomasz Folta / PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Transfery.info

John Yeboah z Rakowa Częstochowa potrzebował niecałych ośmiu minut na otworzenie swojego dorobku bramkowego w reprezentacji Ekwadoru w debiutanckim występie przeciwko Gwatemali (2:0).

Były członek juniorskich kadr Niemiec otrzymał już po raz trzeci zaproszenie na zgrupowanie drużyny narodowej kraju z Ameryki Południowej. Za pierwszym razem oglądał poczynania kolegów z pozycji zawodnika rezerwowego, przy kolejnym było jeszcze gorzej, bo na jednym z treningów nabawił się urazu i przedwcześnie wrócił do Polski.

A teraz nic mu już nie przeszkodziło w zaliczeniu debiutu w reprezentacji Ekwadoru w towarzyskiej potyczce z Gwatemalą.

John Yeboah będzie znakomicie go wspominał, ponieważ zaprezentował się nie tylko z bardzo dobrej strony, ale okrasił swój występ zdobyciem bramki.

23-letni zawodnik Rakowa Częstochowa potrzebował niespełna ośmiu minut na to, żeby wpisać się na listę strzelców.

Wykorzystał on podanie otrzymane od Jeremy'ego Sarmiento i precyzyjnym uderzeniem po długim słupku z obrębu pola karnego pokonał golkipera rywali.

Yeboah spędził na boisku 64 minuty i szansę na złapanie kolejnych otrzyma zapewne w drugim marcowym sparingu przeciwko Włochom (24 marca o godzinie 21:00).

Jego występ nie był jedynym polskim akcentem przy okazji tego starcia, ponieważ na międzynarodowej arenie na seniorskim poziomie zadebiutował arbiter Łukasz Szpala, prowadzący na co dzień spotkania w Major League Soccer.