Håland mógł trafić do Hoffenheim. Pięć tysięcy euro miesięcznie kością niezgody

Håland mógł trafić do Hoffenheim. Pięć tysięcy euro miesięcznie kością niezgody fot. Borussia Dortmund
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Sport Bild

„Sport Bild” pisze, że Erling Braut Håland, o którego podpis w styczniu biło się pół Europy, kilka lat temu mógł zostać zawodnikiem Hoffenheim.

Norweski napastnik od kilku tygodni błyszczy w barwach Borussii Dortmund, która pozyskała go z Red Bull Salzburg. Jak podaje „Sport Bild”, 19-letni atakujący mógł trafić do Niemiec znacznie wcześniej. W 2016 roku nieznany jeszcze szerszej publiczności Håland został zaproszony na testy przez Hoffenheim. Wypadł bardzo dobrze i klub z Sinsheim był zdecydowany na jego zatrudnienie. Wtedy pojawił się jednak problem.

Zdaniem powyższego źródła kością niezgody okazały się oczekiwania finansowe młodego zawodnika i jego przedstawicieli. Zażądali oni dla Norwega pięć tysięcy euro miesięcznie. Kwota może nie powala na kolana, ale Hoffenheim nie zamierzało naginać swoich zasad dotyczących wynagrodzeń dla młodych piłkarzy. Niemiecki klub nie robi tego nawet w przypadku największych talentów. Håland mógł otrzymać wtedy maksymalnie dwa tysiące euro miesięcznie, na co nie przystał.

Napastnik wrócił więc do ojczyzny, a niedługo później przeniósł się z Bryne FK do Molde FK.

Na początku 2019 roku Molde sprzedało go do Salzburga za osiem milionów euro. Z Austrii trafił z kolei do BVB za 20 milionów, co i tak można uznać za promocyjną cenę.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Lewandowski będzie pauzował dłużej niż przypuszczano? Zaskakujące doniesienia z Niemiec Lewandowski będzie pauzował dłużej niż przypuszczano? Zaskakujące doniesienia z Niemiec Alphonso Davies mógł trafić do Manchesteru United... za dwa miliony funtów Alphonso Davies mógł trafić do Manchesteru United... za dwa miliony funtów Luis Suárez potwierdził klauzulę w umowie w Barceloną. Możliwe jej automatyczne przedłużenie Luis Suárez potwierdził klauzulę w umowie w Barceloną. Możliwe jej automatyczne przedłużenie Koronawirus może pozbawić Liverpool tytułu mistrzowskiego Koronawirus może pozbawić Liverpool tytułu mistrzowskiego OFICJALNIE: Hubert Wołąkiewicz w Widzewie OFICJALNIE: Hubert Wołąkiewicz w Widzewie Koronawirus: Szwajcaria zawiesza ligę Koronawirus: Szwajcaria zawiesza ligę Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy