Håland mógł trafić do Hoffenheim. Pięć tysięcy euro miesięcznie kością niezgody

Håland mógł trafić do Hoffenheim. Pięć tysięcy euro miesięcznie kością niezgody fot. Borussia Dortmund
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Sport Bild

„Sport Bild” pisze, że Erling Braut Håland, o którego podpis w styczniu biło się pół Europy, kilka lat temu mógł zostać zawodnikiem Hoffenheim.

Norweski napastnik od kilku tygodni błyszczy w barwach Borussii Dortmund, która pozyskała go z Red Bull Salzburg. Jak podaje „Sport Bild”, 19-letni atakujący mógł trafić do Niemiec znacznie wcześniej. W 2016 roku nieznany jeszcze szerszej publiczności Håland został zaproszony na testy przez Hoffenheim. Wypadł bardzo dobrze i klub z Sinsheim był zdecydowany na jego zatrudnienie. Wtedy pojawił się jednak problem.

Zdaniem powyższego źródła kością niezgody okazały się oczekiwania finansowe młodego zawodnika i jego przedstawicieli. Zażądali oni dla Norwega pięć tysięcy euro miesięcznie. Kwota może nie powala na kolana, ale Hoffenheim nie zamierzało naginać swoich zasad dotyczących wynagrodzeń dla młodych piłkarzy. Niemiecki klub nie robi tego nawet w przypadku największych talentów. Håland mógł otrzymać wtedy maksymalnie dwa tysiące euro miesięcznie, na co nie przystał.

Napastnik wrócił więc do ojczyzny, a niedługo później przeniósł się z Bryne FK do Molde FK.

Na początku 2019 roku Molde sprzedało go do Salzburga za osiem milionów euro. Z Austrii trafił z kolei do BVB za 20 milionów, co i tak można uznać za promocyjną cenę.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza OFICJALNIE: Obraniak rozpoczyna karierę trenerską. Zaskakujący pierwszy wybór OFICJALNIE: Obraniak rozpoczyna karierę trenerską. Zaskakujący pierwszy wybór

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy