Håland rozmawiał dzisiaj z BVB i RB Lipsk, ale faworyt do jego pozyskania jest inny

Håland rozmawiał dzisiaj z BVB i RB Lipsk, ale faworyt do jego pozyskania jest inny
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Fabrizio Romano I The Guardian I The Telegraph

Erling Braut Håland przebywał dzisiaj w Niemczech, gdzie rozmawiał z przedstawicielami Borussii Dortmund i RB Lipsk. Nie oznacza to jednak, że Norweg już na pewno będzie kontynuował karierę w Bundeslidze.

19-letni napastnik Red Bull Salzburg jest obecnie jednym z najbardziej rozchwytywanych piłkarzy w Europie. Niemieckie kluby naciskają na jego transfer już zimą. Z jednej strony Lipsk ma nieco łatwiej, ponieważ jest powiązany właścicielsko z Salzburgiem. Z drugiej - nie wydaje się, by wpłynęło to na decyzję samego zawodnika.

Håland rozmawiał dzisiaj z przedstawicielami BVB i Lipska, lecz w żaden sposób nie przesądza to o kierunku transferu. Fabrizio Romano poinformował na łamach „The Guardian”, że młody piłkarz zamierza przeprowadzić podobne rozmowy również z władzami Manchesteru United oraz Juventusu. Dopiero wtedy podejmie ostateczną decyzję.

Według „The Telegraph”, mimo pobytu Hålanda w Niemczech, faworytem do zakontraktowania Norwega jest MU, który prowadzi jego rodak - Ole Gunnar Solskjær.

Choć dyrektor sportowy Salzburga, Christoph Freund, zaprzeczył, jakoby w umowie zawodnika widniała klauzula wykupu na poziomie 20-30 milionów euro, część źródeł dalej utrzymuje, że zapis istnieje. Jak jest naprawdę, dowiemy się, gdy Håland faktycznie opuści austriacki klub.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Największy transfer w dziejach czeskiej ligi blisko finalizacji Największy transfer w dziejach czeskiej ligi blisko finalizacji Koronawirus w Chinach już wpływa na wydarzenia piłkarskie Koronawirus w Chinach już wpływa na wydarzenia piłkarskie OFICJALNIE: Tousart w Herthcie. Klub z Berlina pobił swój rekord OFICJALNIE: Tousart w Herthcie. Klub z Berlina pobił swój rekord Oficjalna oferta za Piątka. Roczne wypożyczenie za ponad 10 milionów euro | Polak rozmawiał z Mourinho Oficjalna oferta za Piątka. Roczne wypożyczenie za ponad 10 milionów euro | Polak rozmawiał z Mourinho Wisła Kraków ściągnie hiszpańskiego napastnika? Airam Cabrera łączony z „Białą Gwiazdą” Wisła Kraków ściągnie hiszpańskiego napastnika? Airam Cabrera łączony z „Białą Gwiazdą” Kobe Bryant żegnany przez piłkarzy. Neymar oddał hołd gwieździe NBA [WIDEO] Kobe Bryant żegnany przez piłkarzy. Neymar oddał hołd gwieździe NBA [WIDEO] Liverpool rezygnuje z walki o Puchar Anglii. W powtórzonym meczu na boisko wyjdą rezerwy Liverpool rezygnuje z walki o Puchar Anglii. W powtórzonym meczu na boisko wyjdą rezerwy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy