Trener Salzburga doradza Hålandowi. „On by tam świetnie pasował”

Trener Salzburga doradza Hålandowi. „On by tam świetnie pasował” fot. Erling Braut Haland I Instagram
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Omnisport | Bild

Trener Red Bulla Salzburg, Jesse Marsch, uważa, że Erling Braut Håland powinien przenieść się do RB Lipsk, zanim trafi do klubu z absolutnego topu.

Norweg już teraz może przebierać w licznych ofertach, a jego usługami zainteresowane są największe kluby z całej Europy. Fantastyczny sezon sprzyja też działaczom z Salzburga, którzy mogą żądać naprawdę sporych kwot. Choć w prasie podaje się nawet sumy rzędu 100 milionów euro, „Bild” nieustannie przekonuje, że napastnikiem interesuje się RB Lipsk, które rzekomo ma pewne przywileje.

Niemiecki dziennik twierdzi, że w kontrakcie piłkarza znajduje się klauzula, która daje pierwszeństwo siostrzanemu klubowi Salzburga. Początkowo podawano, iż opiewa ona na sumę 30 milionów euro, ale gdy wszystkiemu zaprzeczył dyrektor sportowy ekipy z miasta Mozarta, „Bild” zmienił nieco swoją wersję i podał, że zapis umowie pozwala na transfer za... 20 milionów.

Trudno ocenić, kto w tej dyskusji ma rację, w każdym razie trener Salzburga wierzy, że Lipsk byłby lepszym przystankiem dla 19-latka, niż któryś z europejskich gigantów.

- Lipsk jest świetnym klubem dla każdego zawodnika, szczególnie dla młodych i utalentowanych graczy, którzy są dobrzy w grze pozycyjnej. W teorii on by tam świetnie pasował - mówi Marsch w wywiadzie dla „Omnisport”.

Marsch dodaje, iż nie obawia się o przyszłość Hålanda, patrząc na jego dojrzałe postępowanie.

- Kluczowe dla niego jest to, że ma właściwe podejście co do wykorzystania swojego potencjału. Ma to, czego potrzeba do rozwoju. Nigdy nie popada w samozachwyt, zawsze stara się poprawiać. Do tego bardzo profesjonalnie obchodzi się ze swoim ciałem. A przygotowanie pozatreningowe także jest bardzo istotne.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Piątek: Hertha BSC zgłasza się z ofertą. Transfer definitywny! Piątek: Hertha BSC zgłasza się z ofertą. Transfer definitywny! Giroud zostanie w Chelsea?! Giroud zostanie w Chelsea?! Arsenal finalizuje wyczekiwany transfer. Jednak Pablo Mari! Arsenal finalizuje wyczekiwany transfer. Jednak Pablo Mari! Bruno Fernandes bardzo blisko Manchesteru United. Nowa oferta, wszyscy czekają na pełne porozumienie Bruno Fernandes bardzo blisko Manchesteru United. Nowa oferta, wszyscy czekają na pełne porozumienie Piszczek w przypadku odejścia z Borussii Dortmund może trafić do Górnika Zabrze Piszczek w przypadku odejścia z Borussii Dortmund może trafić do Górnika Zabrze OFICJALNIE: Politano w Napoli OFICJALNIE: Politano w Napoli OFICJALNIE: Carlitos w Panathinaikosie OFICJALNIE: Carlitos w Panathinaikosie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy