Trener Salzburga doradza Hålandowi. „On by tam świetnie pasował”

Trener Salzburga doradza Hålandowi. „On by tam świetnie pasował” fot. Erling Braut Haland I Instagram
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Omnisport | Bild

Trener Red Bulla Salzburg, Jesse Marsch, uważa, że Erling Braut Håland powinien przenieść się do RB Lipsk, zanim trafi do klubu z absolutnego topu.

Norweg już teraz może przebierać w licznych ofertach, a jego usługami zainteresowane są największe kluby z całej Europy. Fantastyczny sezon sprzyja też działaczom z Salzburga, którzy mogą żądać naprawdę sporych kwot. Choć w prasie podaje się nawet sumy rzędu 100 milionów euro, „Bild” nieustannie przekonuje, że napastnikiem interesuje się RB Lipsk, które rzekomo ma pewne przywileje.

Niemiecki dziennik twierdzi, że w kontrakcie piłkarza znajduje się klauzula, która daje pierwszeństwo siostrzanemu klubowi Salzburga. Początkowo podawano, iż opiewa ona na sumę 30 milionów euro, ale gdy wszystkiemu zaprzeczył dyrektor sportowy ekipy z miasta Mozarta, „Bild” zmienił nieco swoją wersję i podał, że zapis umowie pozwala na transfer za... 20 milionów.

Trudno ocenić, kto w tej dyskusji ma rację, w każdym razie trener Salzburga wierzy, że Lipsk byłby lepszym przystankiem dla 19-latka, niż któryś z europejskich gigantów.

- Lipsk jest świetnym klubem dla każdego zawodnika, szczególnie dla młodych i utalentowanych graczy, którzy są dobrzy w grze pozycyjnej. W teorii on by tam świetnie pasował - mówi Marsch w wywiadzie dla „Omnisport”.

Marsch dodaje, iż nie obawia się o przyszłość Hålanda, patrząc na jego dojrzałe postępowanie.

- Kluczowe dla niego jest to, że ma właściwe podejście co do wykorzystania swojego potencjału. Ma to, czego potrzeba do rozwoju. Nigdy nie popada w samozachwyt, zawsze stara się poprawiać. Do tego bardzo profesjonalnie obchodzi się ze swoim ciałem. A przygotowanie pozatreningowe także jest bardzo istotne.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych FIFA 21: Pierwsza drużyna tygodnia FUT. Doceniono trzech Polaków FIFA 21: Pierwsza drużyna tygodnia FUT. Doceniono trzech Polaków AC Milan z małym hitem transferowym. OFICJALNIE: Jens Petter Hauge przenosi się do Serie A AC Milan z małym hitem transferowym. OFICJALNIE: Jens Petter Hauge przenosi się do Serie A Chiesa bardzo blisko hitowego transferu. Wygląda na to, że wreszcie się uda Chiesa bardzo blisko hitowego transferu. Wygląda na to, że wreszcie się uda Neymar i Álvaro González uniknęli kary. OFICJALNIE: Zaskakująca decyzja Komisji Dyscyplinarnej Neymar i Álvaro González uniknęli kary. OFICJALNIE: Zaskakująca decyzja Komisji Dyscyplinarnej Manchester United prowadzi rozmowy z Barceloną. Anglicy chcą Ousmane'a Démbélé Manchester United prowadzi rozmowy z Barceloną. Anglicy chcą Ousmane'a Démbélé Bayern Monachium wytypował ewentualnego zmiennika Lewandowskiego. Jeśli chce go pozyskać, musi wyłożyć nawet ponad 40 milionów euro Bayern Monachium wytypował ewentualnego zmiennika Lewandowskiego. Jeśli chce go pozyskać, musi wyłożyć nawet ponad 40 milionów euro OFICJALNIE: Keita Baldé opuścił AS Monaco OFICJALNIE: Keita Baldé opuścił AS Monaco

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy