Hansi Flick: On jest niesamowity

2024-10-06 18:46:12; Aktualizacja: 1 godzina temu
Hansi Flick: On jest niesamowity Fot. FC Barcelona
Paweł Hanejko Źródło: FC Barcelona

Hansi Flick spotkał się z dziennikarzami zaraz po spotkaniu FC Barcelony z Deportivo Alavés, który wicemistrzowie Hiszpanii wygrali 3-0. Hiszpan nie szczędził pozytywnych słów pod adresem Roberta Lewandowskiego. Nie ma się, co dziwić, ponieważ Polak był bohaterem tej rywalizacji, notując hat-trick.

FC Barcelona w tym sezonie jest praktycznie bezbłędna. Poza dwiema porażkami, podopieczni Hansiego Flicka idą jak walec. W niedzielę na drodze stanęła następna przeszkoda w postaci Deportivo Alavés.

Podopieczni Niemca od samego początku narzucili swój styl gry, a na efekty przyszedł czas już w 7. minucie. Wtedy do siatki trafił Robert Lewandowski. Polak nie zamierzał na tym poprzestawać i jeszcze przed przerwą dorzucił dwa trafienia. Po zmianie stron nie podreperował swojego dorobku, co nie zmienia faktu, że udało się pokonać rywala w stosunku 3-0.

Nie jest tajemnicą, że pod batutą Hansiego Flicka atakujący drużyny narodowej prezentuje fenomenalną dyspozycję. W samych superlatywach wypowiada się też na jego temat sam szkoleniowiec.

- Robert? Doskonale znam go od czasów Bayernu Monachium. Doskonale wiem, że on jest niesamowity. Dla mnie, kiedy wchodzi w pole karne, jest po prostu najlepszy - stwierdził.

Niemiec ujawnił też, co powiedział swoim graczom w szatni przed rywalizacją.

- Przed meczem rozmawialiśmy z zespołem i miałem do zawodników jedną prośbą - nie popełniajcie żadnych błędów. Naprawdę doceniam to, co udało się zrobić w pierwszej połowie, a w drugiej gra była bardziej skomplikowana. Rywal naciskał, ale ostatecznie zasłużyliśmy na ten triumf - dodał.

FC Barcelona przerwę reprezentacyjną spędzi na pierwszym miejscu w tabeli. Po niej wróci do ligowej rzeczywistości i zagra z Sevillą.