2024-08-07 10:36:20; Aktualizacja: 8 godzin temu
Hansi Flick po dublecie Roberta Lewandowskiego. „To jego dzień” Fot. pressinphoto/SIPA USA/PressFocus
Norbert Niebudek Źródło: Mundo Deportivo

W nocy z wtorku na środę czasu polskiego FC Barcelona rozgrywała towarzyskie spotkanie z AC Milanem. Dubletem popisał się Robert Lewandowski. Występ Polaka docenił Hansi Flick.

FC Barcelona zakończyła tournée po Stanach Zjednoczonych porażką po rzutach karnych z AC Milanem (2:2, kar. 3:4).

Dwie bramki w rzeczonym pojedynku zdobył Robert Lewandowski. Polak po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców w 22. minucie zawodów, kiedy trafił do siatki z okolic szesnastego metra.

Drugiego gola dorzucił tuż przed upływem godziny gry, wykorzystując świetne dogranie od Pau Víctora. W 78. minucie opuścił murawę, a jego miejsce zajął Vitor Roque.

Lewandowski zakończył tournée z dubletem, choć we wcześniejszych starciach z Manchesterem City i Realem Madryt nie udało mu się znaleźć drogi do siatki w ramach podstawowego czasu. W konfrontacji z „Królewskimi” mógł pochwalić się jednak asystą.

Po ostatnim gwizdku arbitra trener FC Barcelony, Hansi Flick, został zapytany o transfer Daniego Olmo. Zamiast tego, niemiecki szkoleniowiec pokusił się o pozytywny komentarz pod adresem kapitana reprezentacji Polski.

- To nie jest dzień Daniego Olmo, to dzień Roberta Lewandowskiego, który strzelił dwa gole. Zasłużył, ciężko na nie pracował - przyznał 59-letni opiekun „Dumy Katalonii”.

Przed FC Barceloną jeszcze jedno towarzyskie spotkanie w ramach Pucharu Gampera. Mecz odbędzie się w poniedziałek 12 sierpnia o godzinie 20:00.

Pięć dni później Robert Lewandowski i jego koledzy zainaugurują sezon na szczeblu LaLigi wyjazdową rywalizacją z Valencią.