2024-10-22 09:08:26; Aktualizacja: 3 dni temu
Hansi Flick rozkłada ręce. Zawodnik FC Barcelony nie może całkiem wyprostować nogi Fot. German Parga [FC Barcelona]
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Onze [TV3]

FC Barcelona przygotowuje się do rywalizacji z Bayernem Monachium w Lidze Mistrzów. Z obozu lidera LaLigi dochodzą niepokojące wieści. Na problemy zdrowotne narzeka Ansu Fati - przekazał Xavi Torres w TV3.

FC Barcelona przeprowadziła demonstrację swojej siły przed hitowym meczem w ramach fazy ligowej Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium. Drużyna z centrum Katalonii wygrała w niedzielnym starciu 5:1.

Swój udział w imponującym zwycięstwie miał Ansu Fati, który wskoczył do podstawowej jedenastki z powodu nagłego urazu Erica Garcíí. Trudno powiedzieć, że 21-letni atakujący wykorzystał okazję. W jego grze ponownie brakowało konkretów.

Hiszpan wrócił do grania w Barcelonie po bardzo trudnych chwilach. Wyniszczony przez kontuzję spędził minione rozgrywki na wypożyczeniu w Brighton & Hove Albion. Macierzysty klub przestał wiązać z nim nadzieje, toteż wydawało się, że latem może dojść do definitywnego rozstania.

Fati chce walczyć o miejsce w składzie Flicka. Ponownie na jego drodze stają problemy zdrowotne. Jak się bowiem okazuje, po meczu z Sevillą zmaga się on z urazem mięśnia dwugłowego uda. Obecnie nie może całkowicie wyprostować nogi.

Dla niemieckiego szkoleniowca to oczywiście zła wiadomość. W tej sytuacji występ 21-latka z Bayernem stoi pod dużym znakiem zapytania. Niewykluczona jest również dłuższa przerwa.

Ansu Fati zaliczył w bieżących rozgrywkach cztery występy - dwa w lidze hiszpańskiej, dwa w Lidze Mistrzów. Na murawie spędził prawie 130 minut.