Héctor Bellerin blisko powrotu do LaLigi

2023-05-31 23:20:47; Aktualizacja: 1 rok temu
Héctor Bellerin blisko powrotu do LaLigi Fot. Sporting
Redakcja
Redakcja Źródło: Fabrizio Romano

Héctor Bellerin najprawdopodobniej ponownie będzie występować w Realu Betis - informuje Fabrizio Romano.

Hiszpan spędził na Estadio Benito Villamarin sezon 2021/2022 na zasadzie wypożyczenia z Arsenalu i już wówczas chciał pozostać na dłużej w Sevilli, lecz klubu nie było stać na zatrzymanie go w związku z limitem płac, jaki obowiązuje w LaLidze.

Wówczas sytuację wykorzystała Barcelona, z którą prawy obrońca pożegnał się już jednak po zaledwie pięciu miesiącach i zaliczeniu siedmiu występów. „Blaugrana”, również z powodu problemów z ograniczeniami wydatków na pensje, sprzedała go zimą do Sportingu za symboliczny milion euro.

W Lizbonie podpisał umowę tylko do końca kampanii 2022/2023 i już wiadomo, że nie zostanie ona przedłużona. 28-latek w barwach klubu z Lizbony rozegrał trzynaście meczów, strzelając gola.

Teraz według Fabrizio Romano zawodnik najprawdopodobniej wróci tam, gdzie ostatnimi czasy czuł się najlepiej, czyli do Realu Betis. Negocjacje są już na zaawansowanym etapie, chociaż nic jeszcze nie podpisano.

Podczas poprzedniego pobytu na Estadio Benito Villamarin 28-latek zaliczył trzydzieści dwa spotkania, zapisując na swoim koncie pięć asyst.

Real Betis przed ostatnią kolejką Primera Division jest już pewny zajęcia szóstej lokaty i udziału w kolejnej edycji Ligi Europy.