Helik blisko odejścia z Cracovii i przeprowadzki do Anglii

Helik blisko odejścia z Cracovii i przeprowadzki do Anglii fot. FotoPyK
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Interia.pl

Michał Helik tego lata może przenieść się do Championship. Cracovia negocjuje transfer stopera do Barnsley, poinformował serwis Interia.pl.

Helik ma kosztować Anglików około 720 tysięcy funtów, czyli niespełna 800 tysięcy euro.

Środkowy obrońca należy do wyróniających się piłkarzy w zespole prowadzonym przez Michała Probierza. Jego odejście wydaje się jednak nieuniknione ze względu na wygasającą 30 czerwca 2021 roku umowę.

Obchodzący dzisiaj 25. urodziny Helik pochodzi z Chorzowa i jest wychowankiem Ruchu. Do Cracovii przeniósł się latem 2017 roku na zasadzie wolnego transferu.

Na poziomie Ekstraklasy rosły stoper rozegrał 134 mecze, strzelając dziesięć bramek i zaliczając pięć asyst.

Barnsley sezon 2019/2020 Championship zakończyło na 21. pozycji, czyli pierwszej gwarantującej utrzymanie. Los tego klubu przypieczętowały dwie ostatnie kolejki, gdy Barnsley wygrało odpowiednio z Nottingham Forest i Brentford. Szczególnie zaskakujący był ten drugi triumf, gdyż rywal potrzebował zwycięstwa do zapewnienia sobie awansu do Premier League (ostatecznie zostaje w Championship po przegranych play-offach).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO] Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy