Hernán Crespo bliski angażu w czołowym brazylijskim klubie. Wielkie wyzwanie

Hernán Crespo bliski angażu w czołowym brazylijskim klubie. Wielkie wyzwanie fot. Hernan Crespo [Instagram]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Globo Esporte

Hernán Crespo powinien w najbliższych dniach podpisać umowę z São Paulo - przekonuje „Globo Esporte”.

Były piłkarz takich klubów jak River Plate, Parma, Lazio, Inter Mediolan, Chelsea czy AC Milan był od momentu zakończenia kariery w 2012 roku nastawiony bardzo mocno na pozostanie przy futbolu w charakterze trenera.

Z tego też powodu uczęszczał na stosowny kurs we Włoszech i w międzyczasie zbierał cenne doświadczenie w tym kraju jako opiekun Parmy U-19 i Modeny.

W obu tych miejscach nie osiągał zbyt wielu sukcesów, dlatego postanowił nieco ostudzić swoje zapędy i zdobyć większą wiedzę przed podjęciem kolejnego wyzwania.

Hernán Crespo czekał dość długo na otrzymanie kolejnej propozycji, ponieważ dopiero w styczniu 2019 roku przyjął ofertę przedstawioną mu przez CA Banfield.

45-latek nie zabawił jednak zbyt długo w tym klubie i został z niego zwolniony jeszcze w tym samym roku we wrześniu po remisie z Defensa y Justicia, którego został następnie trenerem kilka miesięcy później.

Argentyńczyk nie może żałować związania się z tym zespołem, ponieważ sięgnął z nim nie tak dawno po sensacyjne zwycięstwo w Copa Sudamericana (odpowiednik naszej Ligi Europy). Dla „Jastrzębi” jest to pierwsze poważne trofeum wywalczone w 86-letniej historii.

Crespo po osiągnięciu takiego niesamowitego wyczynu nie zdecydował się na kontynuowania pracy w Defensa y Justicia, ponieważ ma wkrótce otrzymać szansę do wykazania się w dużo bogatszej i silniejszej drużynie w Ameryce Południowej.

Dziennikarze „Globo Esporte” są już właściwie przekonani, że zostanie on nowym szkoleniowcem São Paulo, z którym zwiąże się dwuletnią umową.

45-latek zawarł już ustne porozumienie z właścicielami brazylijskiego klubu i wkrótce ma złożyć stosowny podpis pod przygotowanym kontraktem.

„Tricolor Paulista” zależało na szybkim nawiązaniu współpracy z Argentyńczykiem, ponieważ o jego względy miały wcześniej zabiegać między innymi federacja Chile oraz Santos.

São Paulo plasuje się obecnie na czwartym miejscu w tabeli i ma wciąż realne szanse na wywalczenie mistrzostwa kraju na cztery mecze przed zakończeniem sezonu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Gianluigi Buffon bohaterem zaskakującego transferu w ramach Serie A?! Gianluigi Buffon bohaterem zaskakującego transferu w ramach Serie A?! Jorge Mendes: Najbliższe plany Cristiano Ronaldo nie wiążą się z Portugalią Jorge Mendes: Najbliższe plany Cristiano Ronaldo nie wiążą się z Portugalią Reprezentacja Brazylii na czerwcowe mecze. Dwa głośne powroty i szansa na debiut [OFICJALNIE] Reprezentacja Brazylii na czerwcowe mecze. Dwa głośne powroty i szansa na debiut [OFICJALNIE] Liverpool pracuje nad dużym transferem obrońcy. Finalizacja możliwa nawet pod koniec maja Liverpool pracuje nad dużym transferem obrońcy. Finalizacja możliwa nawet pod koniec maja Bundesliga: 44 piłkarzy, którym latem wygasają umowy Bundesliga: 44 piłkarzy, którym latem wygasają umowy „Gdzie obejrzę...?” - przyglądamy się, jakie rozgrywki będą mogli śledzić polscy kibice „Gdzie obejrzę...?” - przyglądamy się, jakie rozgrywki będą mogli śledzić polscy kibice Manchester City: Czterech kandydatów do zastąpienia Agüero Manchester City: Czterech kandydatów do zastąpienia Agüero

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy