Hertha znalazła następcę Rekika. OFICJALNIE: Alderete w Bundeslidze

Hertha znalazła następcę Rekika. OFICJALNIE: Alderete w Bundeslidze
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Hertha

Hertha BSC poinformowała o angażu Omara Alderete.

Dosyć niespodziewany transfer z udziałem Karima Rekika w przedostatni dzień okna dla większość krajów w Europie sprawił, że „Stara Dama” musiała sięgnąć po posiłki. W efekcie dokonano zakupu nowego środkowego defensora.

Czterokrotny reprezentant Holandii odszedł do Sevilli za cztery miliony euro, co oznaczało, że angaż jego następcy wymagał dołożenia dodatkowych dwóch i pół miliona. Kiedy odpowiednia suma została zebrano, za 6,5 miliona euro do Niemiec przybył Omar Alderete.

23-letni Paragwajczyk z jednym występem w kadrze narodowej na koncie przez ostatni rok grał w FC Basel. W szwajcarskim zespole szybko wyrósł na absolutnie kluczową postać, o czym świadczą aż 54 występy okraszone czterema trafieniami i asystą.

Szybka aklimatyzacja na Starym Kontynencie zaowocowała sportowym awansem, jakim jest przyjazd do Bundesligi. Z Herthą piłkarz mierzący 188 centymetrów wzrostu związał się do 30 czerwca 2025 roku.

Przedtem zespół ze stolicy Niemiec wzmocnili Jhon Córdoba, Mattéo Guendouzi, Alexander Schwolow i Deyovaisio Zeefuik. Obecnie plasuje się on na trzynastym miejscu w tabeli ligowej.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Tytoń wróci do Ekstraklasy?! Tytoń wróci do Ekstraklasy?! Wielki powrót Ibrahimovicia do reprezentacji Szwecji?! Wielki powrót Ibrahimovicia do reprezentacji Szwecji?! Młodzieżowy mistrz świata w Ekstraklasie. OFICJALNIE: Pierwszy zimowy transfer Lechii Gdańsk Młodzieżowy mistrz świata w Ekstraklasie. OFICJALNIE: Pierwszy zimowy transfer Lechii Gdańsk FIFA Puskás Award 2020, czyli nagroda za najładniejszą bramkę roku: 11 nominowanych FIFA Puskás Award 2020, czyli nagroda za najładniejszą bramkę roku: 11 nominowanych FIFA The Best 2020: Nominacje wśród trenerów. Jest duża niespodzianka FIFA The Best 2020: Nominacje wśród trenerów. Jest duża niespodzianka FIFA The Best 2020: Nominacje dla najlepszych piłkarzy i piłkarek. Wręczenie nagród już 17 grudnia! FIFA The Best 2020: Nominacje dla najlepszych piłkarzy i piłkarek. Wręczenie nagród już 17 grudnia! Bayern Monachium wstrzymuje negocjacje z następnym zawodnikiem. Czeka go „okres próbny” Bayern Monachium wstrzymuje negocjacje z następnym zawodnikiem. Czeka go „okres próbny”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy