Hertha znalazła następcę Rekika. OFICJALNIE: Alderete w Bundeslidze

Hertha znalazła następcę Rekika. OFICJALNIE: Alderete w Bundeslidze
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Hertha

Hertha BSC poinformowała o angażu Omara Alderete.

Dosyć niespodziewany transfer z udziałem Karima Rekika w przedostatni dzień okna dla większość krajów w Europie sprawił, że „Stara Dama” musiała sięgnąć po posiłki. W efekcie dokonano zakupu nowego środkowego defensora.

Czterokrotny reprezentant Holandii odszedł do Sevilli za cztery miliony euro, co oznaczało, że angaż jego następcy wymagał dołożenia dodatkowych dwóch i pół miliona. Kiedy odpowiednia suma została zebrano, za 6,5 miliona euro do Niemiec przybył Omar Alderete.

23-letni Paragwajczyk z jednym występem w kadrze narodowej na koncie przez ostatni rok grał w FC Basel. W szwajcarskim zespole szybko wyrósł na absolutnie kluczową postać, o czym świadczą aż 54 występy okraszone czterema trafieniami i asystą.

Szybka aklimatyzacja na Starym Kontynencie zaowocowała sportowym awansem, jakim jest przyjazd do Bundesligi. Z Herthą piłkarz mierzący 188 centymetrów wzrostu związał się do 30 czerwca 2025 roku.

Przedtem zespół ze stolicy Niemiec wzmocnili Jhon Córdoba, Mattéo Guendouzi, Alexander Schwolow i Deyovaisio Zeefuik. Obecnie plasuje się on na trzynastym miejscu w tabeli ligowej.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Grosicki ucina wszelkie spekulacje. Reprezentant Polski wydał ważny komunikat [OFICJALNIE] Grosicki ucina wszelkie spekulacje. Reprezentant Polski wydał ważny komunikat [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Młodzieżowy reprezentant Australii wylądował na piątym poziomie rozgrywkowym w Polsce OFICJALNIE: Młodzieżowy reprezentant Australii wylądował na piątym poziomie rozgrywkowym w Polsce Reprezentacja Polski: 10 piłkarzy U-23 z najlepszymi kwalifikacjami do debiutu w dorosłej kadrze według CIES Reprezentacja Polski: 10 piłkarzy U-23 z najlepszymi kwalifikacjami do debiutu w dorosłej kadrze według CIES Juan Mata odejdzie w końcu z Manchesteru United?! Klub dał mu wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy Juan Mata odejdzie w końcu z Manchesteru United?! Klub dał mu wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy Polscy graficy zaprojektują stroje dla... klubu z Zanzibaru Polscy graficy zaprojektują stroje dla... klubu z Zanzibaru Legia Warszawa: Michniewicz zachwycony po treningu. „To nasz Messi” Legia Warszawa: Michniewicz zachwycony po treningu. „To nasz Messi” Ojciec Alissona  oraz Muriela Beckerów zginął tragicznie w Brazylii Ojciec Alissona oraz Muriela Beckerów zginął tragicznie w Brazylii

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy