Hervé Renard może wrócić na poziom klubowy. Poważne zainteresowanie

Hervé Renard może wrócić na poziom klubowy. Poważne zainteresowanie fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: L’Équipe

Hervé Renard może porzucić prowadzenie reprezentacji Arabii Saudyjskiej na rzecz związania się z OGC Nice - uważa „L’Équipe”.

Francuz dał się poznać w ciągu minionych lat jako fachowiec od prowadzenia reprezentacji. Swoje największe sukcesy na tym polu odniósł z Zambią oraz Wybrzeżem Kości Słoniowej poprzez wygranie z nimi po razie Pucharu Narodów Afryki.

Na ostatnich Mistrzostwach Świata pozostawił po sobie dobre wrażenie za sprawą wyników osiągniętych z Arabią Saudyjską, z którą sensacyjnie pokonał Argentynę (2:1) oraz stoczył wyrównane boje z Polską (0:2) i Meksykiem (1:2).

Dzięki temu 54-latek znalazł się w gronie potencjalnych kandydatów do objęcia sterów nad swoimi niedawnymi pogromcami na mundialu w Katarze. Ponadto jego nazwisko pojawiło się na liście szkoleniowców przymierzanych do reprezentacji Belgii. 

Od tego czasu doświadczony trener nie był specjalnie mocno łączony z opuszczeniem obecnego stanowiska.

Teraz „L’Équipe” informuje o poważnym rozważaniu Francuza w charakterze następcy zwolnionego nie tak dawno Luciena Favre'a w OGC Nice.

Przedstawiciele „Le Gym” marzyli o nawiązaniu w tym sezonie walki z PSG o mistrzostwo kraju i zameldowaniu się w kolejnej edycji Ligi Mistrzów.

Niestety dotychczasowe wyniki osiągane przez klub nie dają nadziei na zrealizowanie tych celów, ponieważ ekipa z Allianz Riviery plasuje się na odległym dziesiątym miejscu w tabeli Ligue 1. Dlatego postanowiono dokonać zmiany na stanowisku szkoleniowca.

Renard jest związany z reprezentacją Arabii Saudyjskiej do końca czerwca 2027 roku. Ma jednak w umowie zawartą klauzulę umożliwiającą mu opuszczenie kadry po wpłaceniu bliżej nieokreślonej sumy.

OGC Nice nie miałoby zapewne większych problemów z jej aktywowaniem, w przypadku zaakceptowania przez 54-latka nadesłanej mu propozycji, ponieważ drużyna znajduje się w rękach najbogatszego Brytyjczyka - Jima Ratcliffe'a.

Francuz nie może pochwalić się odniesieniem żadnych sukcesów w ostatnich próbach w piłce klubowej - sezon 2013/2014 zakończył spadkiem z Ligue 1 z Sochaux i po zaledwie kilku miesiącach został zwolniony z Lille w rozgrywkach 2015/2016.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków nie pozbędzie się zawodnika. Wraca z wypożyczenia [OFICJALNIE] Wisła Kraków nie pozbędzie się zawodnika. Wraca z wypożyczenia [OFICJALNIE] Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?! Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?! Real Madryt z nietypowym pomysłem na zastąpienie Karima Benzemy Real Madryt z nietypowym pomysłem na zastąpienie Karima Benzemy Legia Warszawa ma chętnego na niechcianego obrońcę. Jeden warunek Legia Warszawa ma chętnego na niechcianego obrońcę. Jeden warunek Bartosz Białek nie przekonał. Musi szukać nowego klubu Bartosz Białek nie przekonał. Musi szukać nowego klubu Lionel Messi z wyznaczonym deadline'em. Wtedy wszystko się wyjaśni Lionel Messi z wyznaczonym deadline'em. Wtedy wszystko się wyjaśni José Mourinho: Niczego przed klubem nie ukrywam José Mourinho: Niczego przed klubem nie ukrywam

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy