Higuaín wyjechał z Włoch. Inni piłkarze Juventusu wzięli z niego przykład

Higuaín wyjechał z Włoch. Inni piłkarze Juventusu wzięli z niego przykład fot. Instagram [Gonzalo Higuain]
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: La Repubblica | Olé | La Gazzetta dello Sport | Nicolò Schira

Dzisiaj Gonzalo Higuaín, pomimo trwającej kwarantanny, opuścił Półwysep Apeniński i udał się do Argentyny. Podobnie uczyniło dwóch innych zawodników Juventusu.

32-letni napastnik bardzo chciał odwiedzić schorowaną matkę, dlatego poprosił swój klub o zgodę na wylot do ojczyzny. Gdy takową otrzymał, udał się on na lotnisko, gdzie przedstawił dokumenty potwierdzające, że nie jest zakażony koronawirusem. Pomimo tego policja nie chciała zezwolić na to, aby zawodnik wsiadł do samolotu.

Wówczas do gry wkroczył sztab medyczny „Starej Damy”, który zapewnił funkcjonariuszy o idealnym stanie zdrowia Argentyńczyka. To pozwoliło mu na lot prywatnym samolotem do Ameryki Południowej. Podroż nieco się jednak wydłużyła, ponieważ z powodu szerzącej się epidemii koronawirusa we Włoszech, pilot musiał obrać kurs najpierw na Francję, a następnie na Hiszpanię.

Jak się jednak okazuje, Gonzalo Higuaín nie jest jedynym piłkarzem Juventusu, który złamał zasady kwarantanny. Według Nicolò Schiry na podobny krok zdecydowali się bowiem Sami Khedira oraz Miralem Pjanić.

Przypomnijmy, że aktualny mistrz Włoch musiał wprowadzić środki ostrożności po tym, jak 11 marca test na obecność koronawirusa dał pozytywny wynik u Daniele Ruganiego. Następnie, kilka dni później, to samo spotkało Blaise’a Matuidiego.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Serie A: Nietypowy termin letniego okna transferowego Serie A: Nietypowy termin letniego okna transferowego PSG: Wszystko jasne! Definitywny transfer Icardiego PSG: Wszystko jasne! Definitywny transfer Icardiego Powroty, powroty, powroty, czyli kiedy ruszają piłkarskie ligi w Europie Powroty, powroty, powroty, czyli kiedy ruszają piłkarskie ligi w Europie Forbes: 100 najlepiej zarabiających sportowców świata. 14 piłkarzy na liście Forbes: 100 najlepiej zarabiających sportowców świata. 14 piłkarzy na liście Arbiter międzynarodowy Slavko Vinčić trafił do aresztu. Wpadł podczas obławy bośniackiej policji Arbiter międzynarodowy Slavko Vinčić trafił do aresztu. Wpadł podczas obławy bośniackiej policji Laliga wróci 11 czerwca [OFICJALNIE] Laliga wróci 11 czerwca [OFICJALNIE] Tomasz Kędziora o najbardziej irytujących piłkarzach. „To był największy płaczek w Ekstraklasie” Tomasz Kędziora o najbardziej irytujących piłkarzach. „To był największy płaczek w Ekstraklasie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy