Hitowa wymiana PSG z Juventusem?!

Hitowa wymiana PSG z Juventusem?! fot. PSG
Karol Brandt
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Paris Saint-Germain nie zapomniało o Miralemie Pjaniciu. Natomiast Juventus chętnie widziałby u siebie Marquinhosa. Tym sam w grę wchodzi wymiana.

Jak już wspominaliśmy odejście Massimiliano Allegriego z Aliianz Stadium niczego nie zmienia w kontekście przyszłych wzmocnień zespołu. Fabio Paratici obecnie pracuje nad transferem Federico Chiesy, którego wartość to około 100 milionów euro (więcej - tutaj). W międzyczasie dyrekcja „Starej Damy” poszukuje nowego defensora, który zastąpiłby w kadrze odchodzącego Andreę Barzagliego.

„La Gazzetta dello Sport” informuje, że z jednym z kandydatów jest Marquinhos. W ostatnich dniach personel odpowiedzialny za ruchy kadrowe zrobił konieczne rozpoznanie i według wspomnianego źródła otrzymał już zielone światło na sprowadzenie byłego stopera Romy.

Problemem może być jednak nastawienie Paris Saint-Germain, które postawiło sobie za punkt honoru utrzymanie w kadrze czterech piłkarzy: Poza 25-letnim obrońcą są to Kylian Mbappé, Marco Verratti oraz Neymar. Pomimo tego turyńczycy nie tracą nadziei i rozważają włączenie do transakcji kogoś z obecnej drużyny.

Wybór może paść na Miralema Pjanicia, który od dłuższego czasu jest pożądany w stolicy Francji. Bośniak został wyceniony na 80 milionów euro. Biorąc zatem pod uwagę wartość Brazylijczyka, transfer mógłby odbyć się na zasadzie wymiany bez konieczności dopłacania przez którąś ze stron.

Stoper mistrzów Francji obecnie ma na swoim koncie 43 występy, które okrasił czterema trafieniami i dwoma asystami. Natomiast środkowy pomocnik mistrzów Włoch w tym sezonie zgromadził 44 mecze, cztery gole i osiem kluczowych podań. 

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy