Holandia i Wybrzeże Kości Słoniowej walczą o Aké

Holandia i Wybrzeże Kości Słoniowej walczą o Aké
Marcin Żelechowski
Marcin Żelechowski
Źródło: footballghana.com

Nathan Aké musi w najbliższym czasie dokonać wyboru reprezentacji.

22-latek urodził się w Hadze i w Holandii rozpoczynał swoją profesjonalną karierę, grając dla jej młodzieżowych kadr narodowych. Mimo że „Oranje” w ostatnim czasie przeżywają ogromny kryzys, obrońca nie doczekał się powołania do pierwszej reprezentacji.

W ostatnim czasie po Aké zgłosiło się Wybrzeże Kości Słoniowej, z którego pochodzi ojciec piłkarza. Iworyjczycy liczą, że namówią go do zmiany barw, podobnie jak miało to miejsce w przypadku Wilfrieda Zahy. Z zaistniałej sytuacji zdaje sobie sprawę Fred Grim, pełniący aktualnie obowiązki selekcjonera Holandii.

- Moja pierwsza myśl dotycząca tego, że Nathan może zagrać dla Wybrzeża Kości Słoniowej jest taka, że będę załował. To zawodnik z potencjałem na podstawowego obrońcę naszej kadry.

- Aké grał we wszystkich młodzieżowych kadrach, będąc wiele razy jej kluczowym zawodnikiem. Obserwujemy go nawet teraz, gdy nie otrzymuje powołań.

- O jego umiejętnościach świadczy fakt, że jako młody zawodnik Feyenoordu wyjechał do Anglii. Szkoda tylko, że w tak wielkim klubie jak Chelsea gra tak niewiele. Nie do końca rozumiem, czemu skrócili jego wypożyczenie do Bournemouth, gdzie prezentował się bardzo dobrze, by teraz siedział na ławce.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Schalke opuszcza Bundesligę po 30 latach [OFICJALNIE] Schalke opuszcza Bundesligę po 30 latach [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził rychłe rozstanie z Edem Woodwardem [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził rychłe rozstanie z Edem Woodwardem [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Manchester City rezygnuje z Superligi OFICJALNIE: Manchester City rezygnuje z Superligi Piłkarze Liverpoolu ze wspólnym, klarownym komunikatem w sprawie Superligi Piłkarze Liverpoolu ze wspólnym, klarownym komunikatem w sprawie Superligi De Bruyne o Superlidze: Pozwólmy fanom marzyć De Bruyne o Superlidze: Pozwólmy fanom marzyć Superliga: FC Barcelona zostawiła sobie furtkę na ucieczkę i wygląda na to, że z niej zaraz skorzysta Superliga: FC Barcelona zostawiła sobie furtkę na ucieczkę i wygląda na to, że z niej zaraz skorzysta Olympique Marsylia nie stanie Milikowi na drodze do transferu Olympique Marsylia nie stanie Milikowi na drodze do transferu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy