Iker Casillas o reprezentacji Hiszpanii: Przypomina nas z 2008 roku

2024-06-19 15:35:59; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Iker Casillas o reprezentacji Hiszpanii: Przypomina nas z 2008 roku Fot. bestino / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: Marca

Iker Casillas, mistrz Europy z 2008 i 2012 roku, wypowiedziałaś się pochlebnie na temat rywalizującej w EURO 2024 reprezentacji Hiszpanii.

Były bramkarz Realu Madryt, FC Porto oraz kadry „La Furia Roja” ma na swoim koncie wiele sukcesów. Między innymi trzykrotnie wygrał Ligę Mistrzów z „Królewskimi”, został mistrzem świata oraz dwukrotnie triumfował z reprezentacją Hiszpanii na Mistrzostwach Europy.

Piłkarz, który został zmuszony do przedwczesnego zakończenia kariery z powodu problemów z sercem, aktualnie jest zatrudniony w Realu Madryt jako wiceprezes.

Hiszpanie rywalizują na EURO 2024 i w pierwszym meczu rozbili Chorwację aż 3:0. Tuż przed starciem z Włochami Iker Casillas nie szczędził pochwał swoim rodakom.

– Mamy dobrych piłkarzy, powiedziałbym, że ta mieszanka przypomina nas z 2008 roku. Wtedy nie było jednej konkretnej drużyny, która dostarczała największą liczbę zawodników - byliśmy ze wszystkich miejsc i ze wszystkich stron Hiszpanii, a to jeszcze bardziej ekscytowało kibiców. I teraz jest tak samo. Myślę więc, że pozostaje po prostu bardziej uwierzyć, że możesz to zrobić i wygrać – oświadczył w rozmowie z „Marcą”.

Podopieczni Luisa de la Fuente ostatni sukces osiągnęli stosunkowo niedawno, bo przed rokiem, gdy wygrali Ligę Narodów. Z tego powodu piłkarze na nowo uwierzyli w siebie, a dzisiaj ta ekipa jest jednym z głównym faworytów do zwycięstwa.