Inter Mediolan: Conte otwarty na zimową wyprzedaż

Inter Mediolan: Conte otwarty na zimową wyprzedaż fot. cristiano barni / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: DAZN

Trener Interu Mediolan Antonio Conte zdaje sobie sprawę z faktu, że odpadnięcie jego drużyny z europejskich pucharów może wiązać się z odejściem kilku zawodników w trakcie zimowego okna transferowego.

Przedstawiciele „Nerazzurrich” wierzyli w to, że trwający sezon będzie dla nich przełomowy w kontekście osiągania wyznaczonych celów na arenie krajowej oraz międzynarodowej.

Co prawda włoski klub ma wciąż realne szanse na to, aby wywalczyć upragnione mistrzostwo w Serie A, ale jednocześnie może już na następny rok odłożyć swoje plany o podboju Europy, ponieważ ekipa ze Stadio Giuseppe Meazzy zakończyła zmagania w fazie grupowej Ligi Mistrzów na ostatnim miejscu w tabeli i tym samym pożegnała się z grą o jakiekolwiek trofeum poza granicami Półwyspu Apenińskiego.

Władze Interu Mediolan są naturalnie zawiedzione takim obrotem spraw. Mimo to nie zamierzają przynajmniej na razie zakończyć przedwcześnie współpracy z Antonio Conte, o którego pozostanie na ławce trenerskiej mocno zabiegali przed kilkoma miesiącami.

Media uważają także, że pozostanie 51-letniego szkoleniowca na dotychczasowym stanowisku będzie oznaczało, że nie otrzyma on żadnego wsparcia w postaci pozyskania nowych zawodników w trakcie zimowego okna transferowego.

Ponadto on sam nie wyklucza, że w tym samym czasie szeregi prowadzonych przez niego „Nerazzurrich” opuści kilku piłkarzy.

- Mamy do rozważenia w sposób obiektywny pewne rzeczy, których nie widzicie z zewnątrz. Zarówno ja, jak i dyrektorzy doskonale wiedzieliśmy o wszystkich naszych trudnościach z początku sezonu. Mieliśmy świadomość, że nie będziemy znajdowali się w optymalnej sytuacji, ale ją zaakceptowaliśmy i wiedzieliśmy, że możemy mieć pewne problemy. Teraz zamierzamy iść dalej i liczymy na poprawę. Niektórzy gracze mogą odejść, aby dostać więcej czasu na grę. Wtedy będziemy mieli mniejsze zaplecze, ale staniemy się bardziej funkcjonalni - powiedział Conte.

Obecnie za najbardziej łakomy do wyciągnięcia kąsek z Interu Mediolan jest uważany Christian Eriksen, który praktycznie od momentu rozpoczęcia swojej przygody z włoskim futbolem ma olbrzymie trudności z odnalezieniem się w ekipie ze Stadio Giuseppe Meazzy oraz zyskaniem zaufania w oczach 51-letniego trenera.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Pazdan bohaterem głośnego powrotu do Ekstraklasy? Pojawiło się zainteresowanie Pazdan bohaterem głośnego powrotu do Ekstraklasy? Pojawiło się zainteresowanie Jamie Carragher zażenowany dołączeniem Liverpoolu do Superligi. „Reputacja mojego klubu jest niszczona przez arogancję grupy właścicielskiej” Jamie Carragher zażenowany dołączeniem Liverpoolu do Superligi. „Reputacja mojego klubu jest niszczona przez arogancję grupy właścicielskiej” José Mourinho nie wybiera się na urlop. Portugalczyk już zapowiedział powrót José Mourinho nie wybiera się na urlop. Portugalczyk już zapowiedział powrót Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30 Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy