Inter Mediolan podpisał kontrakt z następcą Antonio Conte

Inter Mediolan podpisał kontrakt z następcą Antonio Conte fot. Paolo Bona / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Gianluca Di Marzio | Fabrizio Romano

Simone Inzaghi przejmie stery nad Interem Mediolan po przedwczesnym opuszczeniu zespołu przez Antonio Conte - poinformowali Gianluca Di Marzio oraz Fabrizio Romano.

Przedstawiciele „Nerazzurrich” nie mogli zbyt długo nacieszyć się przełamaniem hegemonii Juventusu i co za tym idzie wywalczeniem pierwszego mistrzostwa Włoch od 2011 roku.

A wszystko to przez decyzję podjętą przez Antonio Conte o przedwczesnym zakończeniu współpracy z Interem Mediolan w obliczu zmian personalnych mających zajść w pierwszym zespole, który w nadchodzących rozgrywkach może nie być już na tyle konkurencyjny, aby skutecznie powalczyć o obronę wywalczonego tytułu oraz pokazanie się z dobrej strony na europejskiej arenie.

Ekipa ze Stadio Giuseppe Meazzy znalazła się w związku z tym w bardzo trudnej sytuacji, z której zdołała wyjść obronną ręką za sprawą przejęcia w ostatniej chwili Simone Inzaghiego.

45-latek, związany przez swoją całą dotychczasową karierę trenerską z Lazio, zakończył z powodzeniem rozmowy prowadzone z rzymskim klubem na temat podpisania nowego długoterminowego kontraktu i musiał jedynie złożyć stosowne podpisy pod przygotowaną umową.

Włoch nie zdążył tego zrobić i bardzo szybko dał się skusić do zmiany otoczenia i objęcia sterów nad „Nerazzurri”.

Gianluca Di Marzio oraz Fabrizio Romano przekonują, że Inzaghi ustalił nie tylko z nowym pracodawcą wszelkie warunki kontraktu mającego obowiązywać do 30 czerwca 2023 roku z gwarantowaną pulą zarobków wynoszącą 4 miliony euro na sezon, ale także dopełnił wszystkich niezbędnych formalności związanych z przejęciem stanowiska trenera Interu Mediolan.

W zaistniałej sytuacji pozostaje nam już tylko czekać na potwierdzenie tego faktu przez ekipę ze Stadio Giuseppe Meazzy za pośrednictwem oficjalnych klubowych kanałów.

Wspomniani dziennikarze podkreślają jednocześnie, że w przeciągu kilku najbliższych dni powinna wyjaśnić również najbliższa przyszłość Conte, który jest obecnie głównym faworytem do zajęcia miejsca Zinédine'a Zidane'a w Realu Madryt.

***

Luciano Spalletti wraca do rywalizacji. Porozumienie osiągnięte

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Luis Suárez porozumiał się z nowym klubem?! Zaskakujący kierunek Luis Suárez porozumiał się z nowym klubem?! Zaskakujący kierunek Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy